Trwa ładowanie...
d3etsx1
28-01-2016 14:28

PKN Orlen będzie dalej rozwijać się za granicą, nie planuje akwizycji w upstream

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - PKN Orlen w działalności zagranicznej skupi się na rynku niemieckim, czeskim, litewskim oraz na aktywach w Kanadzie. Spółka nie szuka obecnie akwizycji w segmencie wydobywczym, poinformowali członkowie zarządu.

d3etsx1
d3etsx1

"Orlen jest międzynarodową spółką, więc trzeba [utrzymać zaangażowanie zagraniczne]. Interesuje nas rynek niemiecki, czeski, litewski i Kanada. Nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie są dalsze możliwości" - powiedział prezes Wojciech Jasiński podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk wskazał, że w Ameryce Północnej spółka chce się obecnie skupić na integracji nabytych aktywów.

Dodał, że PKN Orlen zakładał, że będzie rozwijać segment wydobywczy systematycznie, a dwie ostatnio zrealizowane transakcje "wyczerpały limit" na 2016 r. W czasie planowej rewizji strategii spółka zastanowi się, czy dalej rozwijać "upstream".

"Na chwilę obecną nie przewidujemy transakcji" - powiedział Jędrzejczyk.

d3etsx1

Natomiast odnosząc się do możliwości ewentualnego przejęcia stacji paliw na Litwie od koncernu Łukoil, powiedział, że taka transakcja nie jest priorytetowa dla Orlenu.

"Jeśli cena byłaby atrakcyjna, to możemy do rozmów przysiąść, ale z tego, co wiem, to nie ma takiej oferty na rynku. Litwa, jeśli chodzi o detal, nie jest priorytetem" - wyjaśnił.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1