Trwa ładowanie...
dnuo9s3
05-10-2015 10:20

PKN Orlen oddał do użytku 7 stacji paliw, w tym 5 po modernizacji

Warszawa, 05.10.2015 (ISBnews) - PKN Orlen oddał do użytku 7 stacji paliwowych, z czego 2 z nich to nowe lokalizacje, a pozostałych 5 to efekt inwestycji w poprawę funkcjonalności i standardów już istniejących stacji, podała spółka.

Share
dnuo9s3

"Wśród nowo otwartych obiektów znajduje się funkcjonująca w trybie całodobowym stacja paliw w Świętochłowicach (woj. śląskie) zlokalizowana przy trasie DW 902 relacji Gliwice- Katowice. (...) Kolejnym tego typu obiektem jest stacja paliw w Radomiu (woj. mazowieckie), zlokalizowana bezpośrednio przy rondzie, na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych, DK 12 w kierunku Lublina i DK9 w kierunku Rzeszowa" - czytamy w komunikacie.

Orlen podał również, że wśród zmodernizowanych stacji znajdują się funkcjonujące w trybie 16h obiekty w województwie świętokrzyskim. Pierwszy z nich to stacja paliw w Dziekanowicach, zlokalizowana przy trasie DW 768, relacji Kazimierza Wielka - Jędrzejów, następnie stacja paliw nr 1212 w Wodzisławiu znajdująca się ok 500 m od modernizowanej trasy S7 oraz stacja paliw w Ostrowcu Świętokrzyskim położona przy drodze nr 574 w kierunku Solec nad Wisłą.

W województwie śląskim do użytku oddano stację paliw w Zawierciu, przy ul. Wojska Polskiego. Listę nowych obiektów zamyka stacja paliw w Cieszanowie (woj. podkarpackie), zlokalizowana przy drodze wojewódzkiej nr 865 na trasie z Tomaszowa Lubelskiego do Jarosławia.

"Segment detaliczny PKN Orlen jest jednym z najlepiej postrzeganych obszarów w branży paliwowej zarówno wśród inwestorów, jak i klientów, dlatego koncern zamierza go intensywnie modernizować i rozwijać, tak aby utrzymać pozycję lidera na rynku zarówno w zakresie sprzedaży paliw, oferty pozapaliwowej, jak i oferowanych usług" - podsumowuje spółka.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł.

(ISBnews)

dnuo9s3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnuo9s3
dnuo9s3