Trwa ładowanie...
d3s72st
d3s72st

PKN Orlen uruchomił internetową platformę dla startupów i innowatorów

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - PKN Orlen uruchomił internetową platformę współpracy i wymiany wiedzy z zakresu nowych rozwiązań technologicznych pod nazwą "Innowacje, Startupy", podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s72st

Platforma ma ułatwić kontakty w zakresie innowacji opartej między innymi na filozofii "reversed coaching". Nowy serwis adresowany jest głównie do środowiska startupów i innowatorów.

"Liczymy na to, że platforma stanie się pomostem pomiędzy koncernem, a środowiskiem startupów i innowatorów. Wierzymy, że wykorzystanie zewnętrznego potencjału i udostępnienie przez PKN Orlen często trudno dostępnych form wsparcia - od specjalistycznych laboratoriów po ogromną sieć detaliczną w kilku krajach, pozwoli na efektywną i szybszą komercjalizację nowoczesnych rozwiązań, i skutecznie przyczyni się do pełnego wykorzystania potencjału innowacyjności i przedsiębiorczości Polski" - powiedział dyrektor wykonawczy ds. strategii w PKN Orlen Andrzej Kozłowski, cytowany w komunikacie.

"W poszukiwaniu innowacji nie wykluczamy żadnych rozwiązań - poszukujemy zarówno nowych pomysłów w zakresie podstawowej działalności Grupy Orlen, jak też chcemy analizować zaangażowanie w zupełnie dla nas nowe, ale komplementarne do naszego biznesu kierunki rozwoju. Stawiamy przy tym na zaangażowanie w tzw. scouting, czyli aktywne wyszukiwanie startupów specjalizujących się w wybranych obszarach" - dodał dyrektor Biura Innowacji PKN Orlen Jędrzej Oleszkiewicz.

d3s72st

Serwis "Innowacje, Startupy" zakłada współpracę z innowatorami w ramach kilku płaszczyzn. Jedna z nich, "Innowacje@Orlen", stanowi otwartą aplikację, za pośrednictwem której będzie można zgłosić propozycję innowacyjnych rozwiązań w kluczowych obszarach funkcjonowania PKN Orlen, m.in. w obszarach produkcji, energetyki czy też marketingu i sprzedaży. W sekcjach Akcelerator i Crowdsourcing będzie można znaleźć szczegółowe informacje na temat ogłaszanych przez koncern programów adresowanych do wynalazców, naukowców i firm, które pozwolą na prezentację innowacyjnych rozwiązań i bliską współpracę przy ich wdrażaniu z najlepszymi ekspertami PKN Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d3s72st

Podziel się opinią

Share
d3s72st
d3s72st