Trwa ładowanie...
d1pn8p3

PKN Orlen uzgodnił przesunięcie oddania bloku we Włocławku na I kw. 2017 r.

Warszawa, 20.07.2016 (ISBnews) -  PKN Orlen zawarł z konsorcjum General Electric I SNC-Lavalin Polska aneks do umowy na budowę elektrowni gazowo-parowej we Włocławku. Aneks definiuje dalsze działania związane z usterkami zdiagnozowanymi podczas rozruchu. Termin oddania bloku przewidywany jest obecnie na I kw. 2017 r., podał koncern.

Share
d1pn8p3

"Aneks definiuje dalsze działania związane z usterkami zdiagnozowanymi podczas rozruchu. Zgodnie z Aneksem do około połowy września 2016 roku blok będzie pracował w ramach ruchu regulacyjnego, podczas którego będzie wytwarzana i sprzedawana do odbiorców energia elektryczna i para technologiczna. W kolejnych miesiącach planowany jest postój w celu przeprowadzenia napraw, oraz ponowne pomiary gwarancyjne i ruch próbny, po których to elektrownia zostanie przez konsorcjum przekazana PKN Orlen do eksploatacji. Termin oddania elektrowni do eksploatacji przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

"W wyniku testów rozruchowych i pomiarów gwarancyjnych uzyskaliśmy szczegółową diagnozę pracy elektrociepłowni. Mamy pełen obraz kwestii technicznych, które należy poprawić i dzięki temu mogliśmy wypracować optymalne rozwiązania zmierzające do wykonania prac naprawczych przez Konsorcjum" - powiedział dyrektor wykonawczy ds. energetyki Marcin Wasilewski, cytowany w komunikacie.

Pod koniec czerwca br. Orlen sygnalizował, że elektrownia gazowo-parowa we Włocławku zostanie oddana do eksploatacji w terminie późniejszym niż do końca II kw. 2016 r.

d1pn8p3

PKN Orlen rozpoczął budowę bloku gazowo-parowego we Włocławku w kwietniu 2013 r. Wartość inwestycji wyniesie wraz z serwisem 1,4 mld zł. Pierwotnie blok miał zostać oddany pod koniec 2015 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d1pn8p3

Podziel się opinią

Share
d1pn8p3
d1pn8p3