Trwa ładowanie...
d33q1e1

PKN Orlen zrefinansował główną linię kredytową

25.04. Warszawa (PAP) - PKN Orlen, w ramach refinansowania głównej linii kredytowej, podpisał z konsorcjum siedemnastu banków, umowę kredytową z maksymalną wartością zadłużenia...

d33q1e1
d33q1e1

25.04. Warszawa (PAP) - PKN Orlen, w ramach refinansowania głównej linii kredytowej, podpisał z konsorcjum siedemnastu banków, umowę kredytową z maksymalną wartością zadłużenia wyznaczoną na kwotę 2 mld euro - podał PKN Orlen w komunikacie.

Nowo podpisana umowa zastąpi umowę kredytową z 28 kwietnia 2011 roku, o maksymalnej wartości zadłużenia 2,63 mld euro, podpisaną przez spółkę z konsorcjum czternastu banków.

W komunikacie podano, że nowy kredyt został zaaranżowany w formule club deal, z grupą głównych banków relacyjnych grupy Orlen, w którym spółka samodzielnie ustaliła z każdym bankiem wchodzącym w skład konsorcjum, zarówno kwotę zaangażowania kredytowego jak i warunki jego finansowania. Zawarta umowa obowiązuje przez pięć lat i posiada dwie jednoroczne opcje przedłużenia.

PKN Orlen podał, że kredyt dostępny jest w dwóch transzach. Pierwsza w wysokości 1,5 mld euro zostanie przeznaczona na spłatę zadłużenia wynikającego z poprzedniej umowy kredytowej, zaś druga w wysokości 0,5 mld euro uwarunkowana jest zapotrzebowaniem PKN Orlen na środki finansowe. Z drugiej transzy PKN Orlen ma możliwość rezygnacji w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy kredytowej.

d33q1e1

Oprocentowanie kredytu zostało ustalone w oparciu o odpowiednią stawkę bazową powiększoną o marżę.

W skład konsorcjum banków, z którymi została podpisana umowa wchodzą: The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Ltd., Bank Polska Kasa Opieki S.A., ING Bank Śląski S.A., Bank Zachodni WBK S.A., BNP Paribas S.A. Oddział w Polsce, Credit Agricole Corporate and Investment Bank, mBank S.A., Nordea Bank Polska S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Soci,t, G,n,rale Corporate & Investment Banking, Bank Handlowy w Warszawie S.A., HSBC Bank plc, Rabobank Polska S.A., The Royal Bank of Scotland plc, Erste Group Bank AG, DNB Bank Polska S.A., Caixabank, S.A. (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce. (PAP)

kam/ ana/

d33q1e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33q1e1