Trwa ładowanie...
d1xqd4q

PKN sprzedał zapasy ropy spółce Maury za około 300 mln USD

23.12. Warszawa (PAP) - Polski koncern Naftowy Orlen sprzedał spółce Maury, która jest firmą zależną Bank of Scotland, transzę obowiązkowych zapasów ropy naftowej za około 300 mln...

Share
d1xqd4q

23.12. Warszawa (PAP) - Polski koncern Naftowy Orlen sprzedał spółce Maury, która jest firmą zależną Bank of Scotland, transzę obowiązkowych zapasów ropy naftowej za około 300 mln USD, czyli około 910 mln zł - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Spółka poinformowała, że umowa gromadzenia i utrzymywania zapasów została zawarta na okres jednego roku, przy czym PKN uwzględnia możliwość jej odnowienia na kolejny okres.

"Na podstawie umowy gromadzenia i utrzymywania zapasów Maury będzie świadczył usługę utrzymywania zapasów obowiązkowych ropy na rachunek PKN Orlen, zaś PKN Orlen będzie gwarantował przechowywanie zapasów w dotychczasowej lokalizacji" - napisano w komunikacie.

Płocka spółka poinformowała, że umowa zawarta została po otrzymaniu przez zgody Agencji Rezerw Materiałowych na przeprowadzenie transakcji.

Maury Sp. z.o.o. jest spółką specjalnego przeznaczenia, zawierającą w swojej działalności statutowej obrót ropą naftową, należącą w 100 proc. do RBS Polish Financial Advisory Services Sp. z o.o., podmiotu zależnego od Royal Bank of Scotland N.V.(PAP)

pif/

d1xqd4q

Podziel się opinią

Share
d1xqd4q
d1xqd4q