Trwa ładowanie...
d4c5fhk
12-04-2017 16:58

PKO Bank Hipoteczny rozpoczyna spotkania z inwestorami nt. listów zastawnych

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - PKO Bank Hipoteczny rozpoczyna spotkania z inwestorami instytucjonalnymi zainteresowanymi nabyciem listów zastawnych, poinformował bank. Spotkania odbędą się w dniach 13-19 kwietnia 2017 roku.

d4c5fhk

"PKO Bank Hipoteczny upoważnił Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, jako wyłącznego dealera na terytorium Polski oraz Erste Group, jako wyłącznego dealera poza terytorium Polski, do przeprowadzenia serii spotkań z inwestorami instytucjonalnymi zainteresowanymi nabyciem listów zastawnych" - czytamy w komunikacie banku.

Emisja listów zastawnych, zabezpieczonych złotowymi kredytami mieszkaniowymi, zostanie przeprowadzona w zależności od warunków rynkowych.

"Oczekuje się, że listy zastawne zaoferowane w ramach emisji będą miały średniookresowy termin zapadalności oraz długoterminowy rating Agencji Moody's na poziomie Aa3 (równy country ceiling Polski)" - czytamy również w komunikacie.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym celem PKO Banku Hipotecznego jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych. W sierpniu 2014 roku PKO BP otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną.

(ISBnews)

d4c5fhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c5fhk