Trwa ładowanie...
d40cvw0

PKO BP i PGNiG mają umowę o strategicznej współpracy w bankowości transakcyjnej

Warszawa, 30.01.2017 (ISBnews) - PKO Bank Polski i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej, podały firmy. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO BP obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny (PGNiG OD) m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej.

Share
d40cvw0

"Bardzo się cieszymy, że nasi klienci zyskali dodatkową zachętę żeby korzystać z gazu i żeby opłacać rachunki w pełnej wysokości" - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak podczas konferencji prasowej.

"Rozważamy drobną reorganizację płatności naszych rachunków, które prowadzimy z związku z działalnością w Niemczech, Norwegii, Pakistanie. Prawdopodobnie do tego dołączy działalność w Wielkiej Brytanii i Iranie" - dodał.

Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny Tadeusz Kuczborski dodał, że przez jakiś czas będzie utrzymywana dotychczasowa umowa z Bankiem Handlowym. Regiony, także obsługiwane przez inne banki, będą stopniowo przechodziły do PKO BP, zaznaczył.

Umowa została zawarta na 3 lata.

d40cvw0

Zgodnie z umową, PKO BP będzie obsługiwał wszystkie płatności kierowane do PGNiG OD, w tym te pochodzące od klientów detalicznych. Oznacza to m.in. możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków przez odbiorców detalicznych w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach PKO BP na terenie całego kraju, podkreślono w komunikacie PKO BP i PGNiG.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40cvw0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cvw0
d40cvw0