Trwa ładowanie...
di5ncvr
di5ncvr

PKO BP ma umowy dotacji i gwarancji z BFG na SKOK Wesoła na 278,9 mln zł

Warszawa, 21.12.2015 (ISBnews) - Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) podjął uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia PKO Bankowi Polskiemu w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Wesoła" w formie dotacji w kwocie 278,9 mln zł, podał bank.
Share
di5ncvr

Kwotę tę bank przeznaczy na "na pokrycie różnicy pomiędzy wartością przejmowanych praw majątkowych i przejmowanych zobowiązań z tytułu środków gwarantowanych na rachunkach deponentów Kasy, wyliczonej na podstawie sprawozdania finansowego Kasy na dzień przejęcia,gwarancji pokrycia strat wynikających z ryzyka związanego z przejmowanymi prawami majątkowymi lub zobowiązaniami Kasy, zakładającej uczestnictwo Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w przychodach dotyczących praw majątkowych objętych gwarancją" - podał PKO BP.

W związku z powyższym Bankowy Fundusz Gwarancyjny zawarł z PKO Bankiem Polskim S.A. umowę dotacji i umowę gwarancji pokrycia strat, podano także.

W czerwcu br. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o przejęciu SKOK Wesoła w Mysłowicach (SKOK Wesoła) przez PKO BP. Wówczas podano, że proces będzie przebiegać przy wsparciu finansowym udzielonym przez BFG.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

di5ncvr

Podziel się opinią

Share
di5ncvr
di5ncvr