Trwa ładowanie...
d1cq5m2

PKO BP może zacząć przenosić kredyty do PKO Banku Hipotecznego na przełomie br.

Sopot, 22.06.2015 (ISBnews) - Grupa PKO Banku Polskiego planuje, że do pierwszego transferu istniejących kredytów hipotecznych z PKO BP do PKO Banku Hipotecznego może dojść na przełomie tego i przyszłego roku, poinformował prezes PKO Banku Hipotecznego Rafał Kozłowski.

Share
d1cq5m2

"Niebawem pierwsi klienci otrzymają listy od nas, że przystępujemy do wyceny ich nieruchomości. Pierwsza grupa obejmie około 1 tys. kredytów o łącznej wartości 150-200 mln zł" - powiedział Kozłowski w kuluarach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

Dodał, że będą to kredyty wyłącznie w złotych. W III kw. bank powinien już wiedzieć, jaka jest wartość długoterminowa nieruchomości i ile z tych kredytów można przetransferować do banku hipotecznego w celu wyemitowania pod nie listów zastawnych.

Kozłowski poinformował, że zgodnie z planem bank wyemituje w III kwartale listy zastawne o wartości do 500 mln zł.

Prezes poinformował też, że liczy, iż zmiany w ustawie o bankach hipotecznych i listach zastawnych zostaną wprowadzone jesienią tego roku.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2