Trwa ładowanie...
pko bp
19-05-2011 10:31

PKO BP : Petru zrezygnował z pracy w banku

Ryszard Petru odchodzi z PKO BP. Pracował w nim niewiele ponad trzy miesiące.

PKO BP : Petru zrezygnował z pracy w bankuŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński
dkyik7g
dkyik7g

– Bank nie komentuje decyzji personalnych. Ryszard Petru złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy za porozumieniem stron i odchodzi z banku. 18 maja przestał pełnić funkcję dyrektora zarządzającego pionem analiz, relacji inwestorskich i strategii – mówi Elżbieta Anders, rzeczniczka PKO BP.

Petru nie komentuje swojej decyzji. Z naszych informacji wynika, że powodem było to, iż przedstawiciele Skarbu Państwa w radzie nadzorczej nie chcieli się zgodzić, by Petru trafił do zarządu banku. Nieoficjalnie wiadomo, że miał zapewnienia od kierownictwa PKO BP, iż znajdzie się w zarządzie. – Uznano, że Petru jest zbyt mocno związany z Leszkiem Balcerowiczem. Zwłaszcza w kwestii zmian w systemie OFE miał inne zdanie, niż mówiła rządowa wykładnia – wyjaśnia osoba zbliżona do banku.

Petru od kilku dni jest przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Będzie też zasiadał w radach nadzorczych kilku przedsiębiorstw.

Przed przyjściem do PKO BP Ryszard Petru był dyrektorem ds. strategii w BRE Banku, a wcześniej m.in. głównym ekonomistą Banku BPH oraz w Banku Światowym.

Monika Krześniak

dkyik7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyik7g