Trwa ładowanie...
d30u3em
d30u3em

PKO BP planuje utworzenie banku hipotecznego do 2014 roku

24.04. Warszawa (PAP) - PKO BP planuje utworzenie nowego banku hipotecznego, który poprzez emisję listów zastawnych ma pomóc zwiększyć udział długoterminowych depozytów i obligacji...
Share
d30u3em

24.04. Warszawa (PAP) - PKO BP planuje utworzenie nowego banku hipotecznego, który poprzez emisję listów zastawnych ma pomóc zwiększyć udział długoterminowych depozytów i obligacji w finansowaniu akcji kredytowej grupy. Nowy bank ma powstać do 2014 roku - podał PKO BP w komunikacie prasowym.

Nowy bank będzie emitował listy zastawne, co ma obniżyć koszt finansowania długoterminowego portfela kredytów hipotecznych. Listy zastawne będą mogły być emitowane przez bank zarówno w złotych, jak i walutach.

PKO BP podał w komunikacie, że plany powołania banku hipotecznego związane są z nowymi regulacjami tzw. Balyzei III oraz oczekiwaniami Komisji Nadzoru Finansowego.

Utworzenie banku planowane jest do 2014 roku.

Zgodnie z założeniem sprzedaż kredytów hipotecznych nadal prowadzona byłaby przez PKO BP w dotychczasowej sieci oddziałów. Bank nie planuje też na tym etapie przeniesienia obecnego portfela do nowego podmiotu.

Na polskim rynku działają obecnie dwa banki hipoteczne. Pierwszy należy do grupy Pekao, drugi do BRE Banku. (PAP)

kuc/ ana/

d30u3em

Podziel się opinią

Share
d30u3em
d30u3em