Trwa ładowanie...
d2kicsu
d2kicsu

PKP analizuje oferty wiążące na PKP Energetyka, sprzedaż jeszcze w tym roku

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - Po tym, jak wczoraj zakończył się etap nadsyłania ofert wiążących na zakup spółki PKP Energetyka, PKP S.A. rozpoczęła analizę otrzymanych ofert wiążących, podała spółka. PKP S.A. podtrzymuje plan zakończenia sprzedaży w tym roku. Nazw oferentów nie ujawniono.
Share
d2kicsu

"Duże zainteresowanie inwestorów, zarówno strategicznych, jak i finansowych, potwierdza, że spółka PKP Energetyka stanowi bardzo atrakcyjne aktywo" - powiedział Sławomir Baniak, dyrektor zarządzający ds. prywatyzacji i nadzoru właścicielskiego w PKP S.A., cytowany w komunikacie.

"Proces prywatyzacji spółki przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem. Planujemy go zakończyć najpóźniej w IV kwartale" - dodał.

Sprzedaż PKP Energetyka to już kolejny z prowadzonych przez PKP S.A. procesów prywatyzacyjnych. W tym roku spółka planuje sfinalizowanie transakcji także w przypadku Natury Tour i Drukarni Kolejowej Kraków. Niedawno zakończono prywatyzację TK Telekom Sp. z o.o., której nabywcą jest Netia S.A., przypomina spółka.

d2kicsu

"Dotychczas, głównie dzięki wprowadzeniu na giełdę PKP Cargo, łączne dochody z prywatyzacji przekroczyły 2 mld zł. Dzięki temu udało się zmniejszyć historyczny dług netto PKP S.A. aż o 80% - z ok. 4 mld zł w 2012 do 0,8 mld zł w 2014" - napisano też w komunikacie.

Pod koniec maja br. prezes Taurona Dariusz Lubera powiedział agencji ISBnews, że spółka zdecydowała, iż złoży wiążącą ofertę na zakup PKP Energetyka.

PKP Energetyka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.

(ISBnews)

d2kicsu

Podziel się opinią

Share
d2kicsu
d2kicsu