Trwa ładowanie...
d2vlkrf
28-01-2016 10:17

PKP Cargo ma umowę na przewóz węgla dla Taurona za 142,3 mln zł brutto

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - PKP Cargo podpisało z Tauron Wydobycie umowę na przewóz 8,5 mln ton węgla w latach 2016-2017 za łącznie 142,3 mln zł brutto, podała spółka. 

d2vlkrf
d2vlkrf

Umowa została podpisana pod koniec 2015 roku i jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy, trwającej od 2012 roku. Na jej podstawie przewoźnik dostarczy przez dwa lata 8,5 mln ton węgla z zakładów górniczych Grupy Tauron do jej elektrowni i elektrociepłowni oraz do innych odbiorców. PKP Cargo obsłuży także bocznice kolejowe przy zakładach Taurona w Tychach, Katowicach i Bielsku-Białej, podano w komunikacie.

Wcześniej PKP Cargo w wyniku wygranego przetargu przedłużyło o 12 miesięcy obsługę dostaw węgla energetycznego do warszawskich elektrociepłowni PGNiG Termika. W ciągu roku grupa przetransportuje w ramach tej umowy ponad 1,7 mln ton węgla.

"Grupa PKP Cargo realizuje blisko 60% przewozów kolejowych węgla kamiennego w Polsce. Od lat jesteśmy partnerem branży górniczej i energetycznej. Chcemy to partnerstwo umacniać, oferując naszym klientom coraz lepszą obsługę logistyczną" - powiedział członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych Jacek Neska, cytowany w komunikacie.

PKP Cargo wykonuje przewozy dla Taurona w zwartych składach, natomiast do pozostałych odbiorców dowozi węgiel także w grupach wagonowych i pojedynczych wagonach. Obsługa Grupy Tauron oznacza dla PKP Cargo średnie przewozy blisko 355 tys. ton węgla w miesiącu. Przewozy dla PGNiG Termika to comiesięczny średni transport prawie 150 tys. ton węgla, podano także.

d2vlkrf

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf