Trwa ładowanie...
dv8m2xj
dv8m2xj

PKP Cargo złożyło do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie AWT

Warszawa, 26.01.2015 (ISBnews) - PKP Cargo złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Advanced World Transport B.V. (AWT), podał Urząd.
Share
dv8m2xj

Wniosek wpłynął 22 stycznia, sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej UOKiK.

"PKP Cargo S.A. (zgłaszający) zamierza przejąć kontrolę (...) nad spółką AWT B.V., a w konsekwencji - pośrednią kontrolę nad jej spółkami zależnymi. Zgłaszający zamierza przejąć wyłączną kontrolę nad AWT poprzez nabycie 80% udziałów w AWT, uprawniających do wykonywania praw z 80% głosów na zgromadzeniu wspólników AWT" - czytamy w komunikacie.

Spółki należące do grupy kapitałowej AWT, w tym AWT, prowadzą działalność gospodarczą w zakresie przewozów towarowych koleją, spedycji, obsługi bocznic, świadczenia usług transportu intermodalnego, wynajmu wagonów kolejowych oraz rekultywacji. Spółki należące do grupy kapitałowej AWT przeważającą część działalności prowadzą poza terytorium Polski, głównie w Czechach, Niemczech i na Słowacji, podano również.

dv8m2xj

Pod koniec ub.r. PKP Cargo poinformowało, że podpisało umowę nabycia 80% udziałów w spółce Advanced World Transport - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej. Wartość transakcji wynosi 103,2 mln euro (445 mln zł). PKP Cargo sfinansuje transakcję za środków własnych.

Spółka podała również wtedy, że przejęcie zostanie sfinalizowane po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Słowacji.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 49% udziału w rynku według masy i ok. 59% według pracy przewozowej w 2013 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

dv8m2xj

Podziel się opinią

Share
dv8m2xj
dv8m2xj