Trwa ładowanie...
d3uh0cq
d3uh0cq

PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny do KNF

...
Share
d3uh0cq

26.07. Warszawa (PAP) - PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planem debiutu na GPW - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Składając prospekt w KNF, wkroczyliśmy w kluczowy etap przygotowań PKP Cargo do oferty publicznej akcji i debiutu na warszawskiej giełdzie. Dokładamy wszelkich koniecznych starań, aby odpowiednio przygotować spółkę do IPO. Ostateczna decyzja dotycząca oferty publicznej, w tym jej terminu, będzie oczywiście uzależniona m.in. od decyzji właściciela i warunków rynkowych" - powiedział cytowany w komunikacie Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo.

Dwa lata temu rząd zdecydował, że większościowy pakiet 50 proc. akcji PKP Cargo plus jedna akcja, powinien być sprzedany inwestorowi strategicznemu. Jednak spółka matka Grupy PKP - PKP SA - zarekomendowała resortowi transportu prywatyzację firmy przez giełdę. Sprzedane ma być jednak między 25 proc. a 50 proc. akcji minus jedna. Pakiet kontrolny zostanie na razie w rękach PKP SA.

d3uh0cq

"Jednym z elementów strategii PKP jest oferta publiczna akcji PKP Cargo i notowanie ich na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli ten proces zakończy się sukcesem, na warszawskiej giełdzie zadebiutuje pierwsza spółka z Grupy PKP. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje drugiej największej w Unii Europejskiej spółki z branży kolejowych przewozów towarowych, która będzie jednocześnie największą notowaną spółką z tej branży w Unii Europejskiej" - powiedział cytowany w komunikacie Jakub Karnowski, prezes PKP.

Grupa PKP Cargo działa w segmentach przewozów towarów, intermodalnych, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe.

W czerwcu prezes grupy PKP Jakub Karnowski mówił PAP, że PKP Cargo odnotowała w ubiegłym roku 267 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 5,17 mld zł. (PAP)

pel/ asa/

d3uh0cq

Podziel się opinią

Share
d3uh0cq
d3uh0cq