Trwa ładowanie...
d9qm1g3
d9qm1g3

PKP Energetyka chce działać na rynku niemieckim we współpracy z DB Bahnbau

Warszawa, 01.03.2017 (ISBnews) - PKP Energetyka spodziewa się, że w ciągu miesiąca podpisze list intencyjny z DB Bahnbau - "siostrzaną" spółką z grupy Kolei Niemieckich - w sprawie współpracy przy budowie kolejowych sieci trakcyjnych w Niemczech, poinformował prezes Wojciech Orzech. Będzie to działanie w ramach zagranicznej ekspansji spółki, w której obecnie najważniejsze są Niemcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9qm1g3

"Ekspansja zagraniczna to głównie eksploracja rynku niemieckiego, który jest dla nas najważniejszy. Przygotowujemy się do założenia spółki na tym rynku. Mamy też gotowy list intencyjny z siostrzaną spółką niemiecką z grupy DB na temat prac zamawianych przez Deutsche Bahn" - powiedział Orzech podczas konferencji prasowej.

Prezes wyjaśnił, że prace prowadzone wspólnie z DB Bahnbau w Niemczech będą obejmowały budowę i modernizację sieci trakcyjnych na kolei. Dodał, że podpisania listu oczekuje w ciągu miesiąca, a współpraca będzie na zasadach wyłączności.

"Chcemy wesprzeć tę spółkę i zwiększyć jej potencjał wykonawczy" - dodał.

d9qm1g3

Pozostałe rynki zagraniczne, pozostające obecnie w sferze zainteresowania spółki to Litwa, Szwecja i Norwegia.

"Na Litwie wystawiliśmy pierwszą fakturę i to jest zalążkowe. Mamy tam lokalnego partnera" - powiedział Orzech, dodając, że współpraca zagraniczna z lokalnymi partnerami to "dobry model".

"Kolejne kraje to będą Norwegia i Szwecja. Ale po kolei - najpierw Niemcy. Chcemy rozsądnie, konsekwentnie i powoli rozwijać się za granicą" - podsumował prezes.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 roku. Jest jednym z największych sprzedawców energii elektrycznej, w tym energii elektrycznej trakcyjnej (przeznaczonej dla przewoźników kolejowych).

(ISBnews)

d9qm1g3

Podziel się opinią

Share
d9qm1g3
d9qm1g3