WP

PKP IC zmienia regulamin. Zablokuje sprzedaż biletów, gdy w pociągu skończą się miejsca

Wakacje nie są najlepszym momentem na zmianę przyzwyczajeń Polaków. PKP Intercity postanowiły jednak spróbować i zmieniły regulamin sprzedaży biletów. Już wkrótce nierealnym może okazać się zakup biletu w kasie, jeśli w pociągu zabraknie miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konduktorzy w pociągu PKP Intercity
Konduktorzy w pociągu PKP Intercity (PAP, Fot: Leszek Szymański)
WP

Nie zna polskiej kolei, kto nigdy nie podróżował pociągiem wciśnięty między toaletę a ważące kilkadziesiąt kilogramów bagaże współpasażera, który postanowił z szybkowarem, mikrofalą i szablą po dziadku ułanie przejechać całą Polskę. Obrazy takie jak opisany, 8 lipca mogą przejść do historii. Tego dnia zacznie obowiązywać nowa wersja "Regulaminu przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez Spółkę PKP Intercity".

Przepisy, które pojawią się w dokumencie tego dnia, pozwolą przewoźnikowi wstrzymywać sprzedaż biletów we wszystkich kanałach – od kas po internet i aplikacje - jeśli w danym pociągu skończą się tzw. miejscówki, czyli przypisane poszczególnym pasażerom miejsca siedzące. O każdej decyzji wstrzymania sprzedaży, PKP IC będzie informować na swojej stronie internetowej.

Zobacz też: Polacy kochaja kolej:

WP

Przewoźnik zostawił jednak furtkę dla najbardziej zdesperowanych podróżnych, którzy nie zdążyli zawczasu kupić biletu. Jeśli kasjer na dworcu odmówi sprzedaży biletu z uwagi na brak miejsca, pasażer będzie mógł otrzymać specjalne potwierdzenie. Pozwoli mu ono wsiąść do pociągu i zakup biletu bez opłaty pokładowej u konduktora.

Nowe przepisy będą obowiazywac w pociągach TLK, IC oraz EIC. Spółka w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu zapewniło, że wakacyjne stosowanie nowego regulaminu będzie miało charakter pilotażu. Pozwoli sprawdzić, czy istnieje możliwość zapewnienia "komfortowej podróży podczas szczytów przewozowych". "Decyzja o wprowadzeniu rozwiązania będzie podejmowana indywidualnie i tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. gdy pociąg jest wzmocniony dodatkowymi wagonami i nie ma możliwości dostawiania kolejnych wagonów, ponieważ tak długi skład nie zmieści się w peronach" – zapewniono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
WP
WP