Trwa ładowanie...
d2uqgf6

PKP Intercity wprowadza rewolucję w rezerwacjach. W końcu wybierzesz miejsce na schemacie

PKP Intercity zrobiło porządek z rezerwacjami. Koniec z szukaniem miejsc i główkowaniem pasażerów, które siedzenia wybrać, żeby być obok siebie. Teraz sami wskażemy na mapie wagonu, gdzie chcemy siedzieć.
Share
W końcu PKP Intercity zrobiło porządek z rezerwacją miejsc.
W końcu PKP Intercity zrobiło porządek z rezerwacją miejsc.Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d2uqgf6

Ten, kto nie jeździ koleją nie wie, że wybór dwóch miejsc obok siebie w pociągach PKP Intercity wcale nie jest taki oczywisty. Przykładowo, siedzenie nr 85 jest obok siedzenia 83, a fotel nr 45 przed fotelem nr 36. Można powiedzieć, że pod względem miejsca na kolei nie są po kolei.

Czytaj więcej: Pomieszana numeracja siedzeń w Pendolino. PKP Intercity tłumaczy

Teraz problem ma zniknąć (choć numeracja pozostanie taka sama). Wszystko przez udostępnienie pasażerom nowego sposobu rezerwacji. Przy zamawianiu biletu przez internet wyświetli się nam mapka wagonu, z której będziemy mogli wybrać interesujące nas miejsca. Przy oknie, z przodu wagonu, z tyłu itp. - według uznania.

d2uqgf6

PKP podsumowuje inwestycje. Dworce, tabor, intermodal i linie

Jest to sporym przeskokiem względem obecnego systemu PKP Intercity, który umożliwia jedynie wybór strony (od okna lub korytarza).

Udogodnienie działa przy rezerwacji połączeń od 15 grudnia. To wtedy wchodzi w życie uaktualniony rozkład jazdy. Poniżej przykładowa mapka, jak wygląda taka rezerwacja:

    WP.PL
Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL

O zmianie w sposobie rezerwacji PKP Intercity informowało już w połowie tego roku. Wtedy była mowa o udostępnieniu nowej aplikacji jeszcze przed listopadem. To się nie udało, ale nie trzeba było czekać dużo dłużej.

d2uqgf6

Czytaj więcej: PKP Intercity przegrywa z upałem. "To była katorga. 37 stopni i nikt nie dał nam wody"

Dotychczas przedstawiciele PKP IC zapowiadali, że w pierwszej kolejności usługa ma objąć pociągi obsługiwane przez składy Pendolino, Dart i Flirt, ale docelowo ma objąć także pozostałe połączenia.

Czytaj więcej: PKP. Nie kupisz biletów na święta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uqgf6

Podziel się opinią

Share
d2uqgf6
d2uqgf6