Trwa ładowanie...

PKP Intercity wprowadza rewolucję w rezerwacjach. W końcu wybierzesz miejsce na schemacie

PKP Intercity zrobiło porządek z rezerwacjami. Koniec z szukaniem miejsc i główkowaniem pasażerów, które siedzenia wybrać, żeby być obok siebie. Teraz sami wskażemy na mapie wagonu, gdzie chcemy siedzieć.

Share
PKP Intercity wprowadza rewolucję w rezerwacjach. W końcu wybierzesz miejsce na schemacie
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d134lpm

Ten, kto nie jeździ koleją nie wie, że wybór dwóch miejsc obok siebie w pociągach PKP Intercity wcale nie jest taki oczywisty. Przykładowo, siedzenie nr 85 jest obok siedzenia 83, a fotel nr 45 przed fotelem nr 36. Można powiedzieć, że pod względem miejsca na kolei nie są po kolei.

Teraz problem ma zniknąć (choć numeracja pozostanie taka sama). Wszystko przez udostępnienie pasażerom nowego sposobu rezerwacji. Przy zamawianiu biletu przez internet wyświetli się nam mapka wagonu, z której będziemy mogli wybrać interesujące nas miejsca. Przy oknie, z przodu wagonu, z tyłu itp. - według uznania.

PKP podsumowuje inwestycje. Dworce, tabor, intermodal i linie

Jest to sporym przeskokiem względem obecnego systemu PKP Intercity, który umożliwia jedynie wybór strony (od okna lub korytarza).

d134lpm

Udogodnienie działa przy rezerwacji połączeń od 15 grudnia. To wtedy wchodzi w życie uaktualniony rozkład jazdy. Poniżej przykładowa mapka, jak wygląda taka rezerwacja:

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

O zmianie w sposobie rezerwacji PKP Intercity informowało już w połowie tego roku. Wtedy była mowa o udostępnieniu nowej aplikacji jeszcze przed listopadem. To się nie udało, ale nie trzeba było czekać dużo dłużej.

Dotychczas przedstawiciele PKP IC zapowiadali, że w pierwszej kolejności usługa ma objąć pociągi obsługiwane przez składy Pendolino, Dart i Flirt, ale docelowo ma objąć także pozostałe połączenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d134lpm

Podziel się opinią

Share
d134lpm
d134lpm