Trwa ładowanie...
d3fx8q8
19-01-2017 15:37

PKP PLK oglosiły przetarg na modernizację stacji Gdańsk Główny za ok. 60 mln zł

Warszawa, 19.01.2017 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych na stacji Gdańsk Główny o wartości ok. 60 mln zł, podał zarządca infrastruktury kolejowej.

Share
d3fx8q8

"Na stacji Gdańsk Główny mieszkańcy i turyści skorzystają z kompleksowo przebudowanych dwóch peronów. Nowe obiekty lepiej oświetlone, wyższe i zapewnią wygodniejszy niż obecne dostęp do pociągów. Pasażerowie będą korzystali z nowych ławek i tablic informacyjnych oraz czytelnego oznakowania. Historyczny kształt zachowają wiaty lecz kompleksowa renowacja podkreśli ich ciekawy wygląd. Zakres odnowa był konsultowany z konserwatorem zabytków. Szacunkowy koszt modernizacji stacji to około 60 mln zł. [...] Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku" - czytamy w komunikacie.

PLK dysponują dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę. Podpisanie umowy na prace modernizacyjne przewidziane jest w połowie 2017 r. Prace zaplanowano do 2019 r. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków UE (ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko), podano również.

W ogłoszeniu o zamówieniu czytamy, że jego szacunkowa wartość to 58 mln zł netto. Procedura przetargowa ma charakter otwarty. Kryteriami oceny ofert jest całkowita cena brutto (waga 60%), termin wykonania zamówienia (20%) i okres gwarancji (20 %).

(ISBnews)

d3fx8q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fx8q8
d3fx8q8