Trwa ładowanie...
d2o7w1c
20-01-2016 16:20

PKP PLK: Pierwsze pociągi na lotnisko Olsztyn-Mazury pojadą jutro

Warszawa, 20.01.2016 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) udostępnią od jutra linię kolejową do Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury, zmodernizowaną i rozbudowaną kosztem ok. 146 mln zł, podała spółka.

d2o7w1c
d2o7w1c

"Najszybsze pociągi z Olsztyna do Szyman na Lotnisko Mazury pokonają ten dystans w mniej niż godzinę. Rozkład jazdy ustalony z przewoźnikiem zapewnia odjazdy i przyjazdy dopasowane do przylotów i odlotów samolotów. Połączenie kolejowe jest obecnie konkurencyjne i korzystniejsze niż drogowe" - czytamy w komunikacie.

Budowa połączenia do portu lotniczego w Szymanach składała się z dwóch etapów. Pierwszy, o wartości ponad 94 mln zł, polegał na położeniu 44 kilometrów nowych torów na odcinku Olsztyn - Szczytno linii 219 oraz na stacji Szczytno na linii 35 (1 km). Wyremontowano dziesięciokilometrowy odcinek linii (nr 35) ze Szczytna do Szyman. Oprócz tego przebudowano perony i wymieniono nawierzchnię na 37. przejazdach kolejowo-drogowych. Drugi etap, o wartości ponad 51 mln zł, polegał na wybudowaniu całkowicie nowej linii kolejowej o długości 1,6 km, odchodzącej od linii nr 35 przed stacją Szymany do Portu Lotniczego Mazury, przypomina zarządca infrastruktury kolejowej.
Polskie Linie Kolejowe wybudowały także nowe lokalne centrum sterowania ruchem kolejowym (LCS), które zapewnia sprawne prowadzenie ruchu kolejowego i dzięki nowoczesnym urządzeniom podniósł się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym na odcinku Olsztyn - Szymany.

(ISBnews)

d2o7w1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7w1c