Trwa ładowanie...
d4ksv95
pociąg
22-12-2012 19:15

PKP PLK: pociągi kursują bez większych utrudnień

Mimo zwiększonego ruchu pasażerskiego oraz zimowych warunków pogodowych, pociągi kursują bez większych utrudnień, maleje ruch na dworcach i w pociągach - poinformowały PKP PLK w komunikacie o sytuacji sieci kolejowej w Polsce w sobotę wieczorem.

Share
d4ksv95

W informacji przygotowanej na sobotę na godz. 18. zaznaczono, że "prowadzona bieżąca obserwacja największych dworców nie wskazuje występowania znaczących utrudnień w obsłudze pasażerów".

"Zarządca sieci kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A nie odnotowuje poważniejszych utrudnień. Poza wypadkiem na strzeżonym przejeździe w okolicach Konina nie zanotowano poważniejszych zdarzeń wpływających na ruch kolejowy. Punktualność pociągów w skali sieci kolejowej w Polsce jest wysoka i sięga 92 proc" - napisano w informacji PKP PLK.

Jak poinformowano " przy przejezdności torów pracuje blisko tysiąc osób, ponadto w stałej gotowości na terenie całego kraju znajduje się kilkadziesiąt zespołów szybkiego reagowania oraz 9 lokomotyw osłonowych zabezpieczających przejezdność linii kolejowych". "W nocy przy utrzymaniu sprawności rozjazdów i odśnieżaniu torów będzie pracować ponad 800 dodatkowych pracowników oraz wszelkie niezbędne służby zabezpieczenia sieci kolejowej" - podano w informacji PKP PLK.

Zgodnie z przewidywaniami PKP Intercity - napisano w komunikacie - największe zainteresowanie przejazdami pociągami notowano w sobotnie przedpołudnie. Na swej stronie internetowej "przewoźnik udostępnia pasażerom przydatne narzędzia w podróży; sekcja Monitoring Ruchu Pociągów umożliwia śledzenie bieżącego kursowania - w tym ewentualnych opóźnień - pociągów dla każdej stacji kolejowej w kraju".

d4ksv95

W okresie świątecznym - poinformowano w komunikacie - na stronie przewoźnika pasażerowie znajdą aktualizowane dwa razy dziennie informacje o szacowanej frekwencji w pociągach - w porównaniu z sobotnimi porannymi szacunkami, liczba pociągów, w których sprzedaż miejsc przekroczyła 80 proc. wzrosła z 37 do 54.

PKP Intercity - podkreślono w komunikacie - na bieżąco śledzi zapełnianie się pociągów. Jak poinformowano, tylko w sobotę zaplanowano wzmocnienia w 51 pociągów, a ponadto "operatywnie włączane są wagony w pociągach z wysoką frekwencją".

d4ksv95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ksv95
d4ksv95