Trwa ładowanie...
d3dldbp

PKP PLK rozwiązały umowę z FCC Construccion na remont odc. linii Poznań-Wrocław

Warszawa, 19.02.2015 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) zdecydowały o rozwiązaniu umowy z FCC Construcción na modernizację 32-kilometrowego fragmentu linii kolejowej E59 na odcinku Poznań - Czempiń (część połączenia Poznań - Wrocław), podał zarządca infrastruktury kolejowej. PLK ogłosi trzy zamówienia na prace budowlane, tak aby do końca 2015 r. zrealizować maksymalny zakres prac.

Share
d3dldbp

"Pomimo wielu wezwań do podjęcia działań naprawczych i wsparcia udzielanego przez zamawiającego, firma nie realizowała kontraktu zgodnie z harmonogramem" - czytamy w komunikacie.

W ramach monitorowania postępu prac, PLK zgodnie z tzw. regulacjami FIDIC, wysłała do wykonawcy kilkadziesiąt wezwań do przygotowania i wdrożenia programu naprawy. We wrześniu 2014 r. powołano wspólny zespół, który ustalił sposób i harmonogram prowadzenia niezbędnych działań. Mimo złożonych deklaracji, wykonawca nie realizował jednak planów. Zarządca infrastruktury przygotował plan naprawczy. Modernizowany odcinek został podzielony na trzy zadania. PLK ogłosi trzy zamówienia na prace budowlane, tak aby do końca 2015 r. zrealizować maksymalny zakres prac, podano również.

Umowa zawarta w styczniu 2013 r., zakładała zakończenie prac w czerwcu 2015 roku. Obecne, 30-procentowe zaawansowanie zadania, nie gwarantuje terminowej realizacji projektu, podkreślono też w materiale.

(ISBnews)

d3dldbp

Podziel się opinią

Share
d3dldbp
d3dldbp