Trwa ładowanie...
d1yxf11

PKP SA i TriGranit Holding złożyły wniosek do UOKiK ws. utworzenia spółki

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe SA (PKP) oraz TriGranit Holding Limited złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, którego celem będzie wybudowanie kompleksu budynków biurowych i ewentualnie budowa hotelu na nieruchomości położonej w Poznaniu, podał UOKiK.

Share
d1yxf11

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na utworzeniu przez wnioskodawców wspólnego przedsiębiorcy dla celów realizacji wspólnego przedsięwzięcia w zakresie zagospodarowania nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. Dworcowej 1, w tym stworzenia przestrzeni komercyjnej, tj. wybudowania kompleksu budynków biurowych i ewentualnie budowie hotelu" - czytamy w komunikacie.

Wniosek wpłynął do Urzędu 17 marca. Sprawa jest w toku, podano także.

PKP S.A., jako jednostka dominująca wchodzi w skład grupy PKP, składającej się dodatkowo z 13 spółek świadczących usługi m.in. na rynku kolejowym, energetycznym i teleinformatycznym głównie w Polsce, a także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. PKP S.A. nadzoruje i koordynuje działania innych spółek w grupie PKP, poprzez wyznaczanie im celów i dbałość o ich realizację oraz koordynuje działania komunikacyjno-marketingowe całej grupy PKP.

TriGranit Holding i spółki zależne oraz stowarzyszone wchodzące w skład grupy TriGranit prowadzą działalność głównie w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

d1yxf11

Podziel się opinią

Share
d1yxf11
d1yxf11