Trwa ładowanie...
dtbps24

PLN z tendencją do lekkiego osłabiania, na rynku długu niewielkie obroty (opis)

25.03. Warszawa (PAP) - Mimo lekkiego odreagowania PLN, ze względu na brak pozytywnych danych gospodarczych oraz sytuację na Cyprze, może wykazywać tendencję do osłabiania -...

Share
dtbps24

25.03. Warszawa (PAP) - Mimo lekkiego odreagowania PLN, ze względu na brak pozytywnych danych gospodarczych oraz sytuację na Cyprze, może wykazywać tendencję do osłabiania - oceniają dilerzy. Według nich w najbliższych dniach EURPLN utrzyma przedział 4,15-4,19. Rynek długu lekko się umacnia, ale obroty na nim będą raczej zamierać przed świętami.

"W najbliższym czasie złoty może się trochę osłabić. Przyczyną jest to, że nie ma żadnych pozytywnych czynników, które w średnim bądź długim terminie mogłyby pomóc złotemu. Ale raczej będzie się utrzymywał w najbliższym czasie w przedziale 4,15-4,19" - powiedział PAP Jan Koprowski, diler walutowy BNP Paribas.

"Eurozłoty jest w tej chwili trochę wyżej niż miało to miejsce na piątkowym zamknięciu. Małe odreagowanie było widać rano na kursie względem dolara, ale sytuacja trochę wróciła do tej, z którą mieliśmy do czynienia w piątek" - dodał.

Według dilera niskie stopy procentowe w Polsce powodują, że inwestorzy mogą przenieść swoje zainteresowanie na inne rynki.

dtbps24

"Nic się raczej nie będzie w najbliższym czasie działo. Chyba, że pojawią się jakieś niespodzianki, związane chociażby z wciąż niepewną sytuacją na Cyprze. Sytuacja jest nerwowa, a gdy otwarte zostaną banki, wydarzyć się może coś niepokojącego" - powiedział

"Ale złoty raczej pozostanie stabilny z tendencją do lekkiego osłabienia" - dodał.

NA RYNKU DŁUGU BEZ NIESPODZIANEK PRZED ŚWIĘTAMI

Dilerzy rynku obligacji zwracają uwagę na niewielkie wzrosty cen polskich papierów dłużnych oraz zamierające obroty przed świętami wielkanocnymi.

dtbps24

"W najbliższych dniach może czekać nas lekkie obniżanie się rentowności. Spodziewamy się, że płynność na rynku będzie stopniowo zamierać przed świętami" - powiedział PAP Maciej Popiel, diler SPW PKO BP.

Według dilera większej aktywności można się spodziewać dopiero w następnym tygodniu.

"Obroty są stosunkowo małe i krzywa rentowności przesuwa się dość równolegle. Ceny na rynku długu rosną w umiarkowany sposób, co można było obserwować zarówno dzisiaj, jak i podczas poprzednich sesji" - dodał.

"Słabe dane z realnej gospodarki sugerują, że raczej nie można się spodziewać odbicia gospodarczego. Mimo że RPP obniżyła stopy, to rynek skłania się ku dalszym cięciom. Jesteśmy bardzo blisko najniższych poziomów w historii" - dodał.

dtbps24

Dzięki porozumieniu Cypr otrzyma pomoc finansową od strefy euro i MFW w wys. 10 mld euro na ratowanie swoich finansów i sektora bankowego. W zamian Nikozja ma zrestrukturyzować sektor bankowy, skonsolidować finanse, przeprowadzić reformy strukturalne i prywatyzację. Plan przewiduje likwidację jednego z największych banków, Laiki, ze stratami dla udziałowców i właścicieli depozytów powyżej 100 tys. euro.

poniedz. poniedz. piątek 16.15 9.40 16.00

EUR/PLN 4,1633 4,1659 4,1772 USD/PLN 3,2317 3,2046 3,2204 EUR/USD 1,2883 1,3000 1,2975

OK0715 3,14 3,16 3,16 PS0418 3,36 3,39 3,39 DS1023 3,89 3,89 3,92 (PAP)

pfm/ ana/

dtbps24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtbps24