Trwa ładowanie...

Płyn z Orlenu w Intermarche. Jest odpowiedź sieci

Grupa Muszkieterów wydała oświadczenie, w którym tłumaczy okoliczności, w jakich płyn do dezynfekcji Orlenu pojawił się w sklepach sieci Intermarche. Zapewnia, że były to odosobnione przypadki oraz że doszło do nieporozumienia, a płyn trafił już do placówek ochrony zdrowia.

Płyn z Orlenu w Intermarche. Jest odpowiedź sieciŹródło: East News, fot: Bartosz Krupa/East News
d1ccawz
d1ccawz

Sprawę opisywaliśmy w money.pl w ubiegły wtorek. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których można było zobaczyć, że niektóre sieci handlowe próbują zarabiać na płynie Orlenu.

Na półkach znalazły się 5-litrowe opakowania płynu w cenie 149,99 zł. To trzy razy więcej niż wynosiła po zmianach cena na Orlenie.

Spółka paliwowa od razu zareagowała i podkreśliła, że płyn trafił do sklepów z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być wykorzystywany tylko na własny użytek. I zapowiedziała wstrzymanie dostaw do sklepów, które złamały tę zasadę.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Wśród sieci, które wbrew ustaleniom wystawiły płyn na sprzedaż, były E.Leclerc oraz Intermarche. Pierwsza z nich wydała już komunikat, w którym przeprosiła Orlen za zaistniałą sytuację.

Teraz komunikat wydała Grupa Muszkieterów, będąca właścicielem sklepów Intermarche. Powyższe zdjęcie zostało wykonane w placówce w Bystrzycy Kłodzkiej.

d1ccawz

Sieć przyznaje w komunikacie, że kupiła od Orlenu płyn dezynfekujący.

"W komunikacji związanej z transakcją, spółka Orlen Oil rekomendowała wykorzystanie płynu do dezynfekcji na potrzeby własne przedsiębiorców. Podobnie Grupa Muszkieterów zaleciła przedsiębiorcom, prowadzącym działalność pod szyldem Intermarché, żeby w pierwszej kolejności przeznaczyli płyny na użytek własny" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Grupa Muszkieterów tłumaczy, że klienci często dopytywali o dostępność płynów dezynfekcyjnych, dlatego sklepy szukały sposobu na zdobycie ich alternatywną ścieżką.

d1ccawz

"W odosobnionych, pojedynczych przypadkach, powstałe w ten sposób nadwyżki, trafiły do oferty handlowej, by zaspokoić potrzeby klientów" - czytamy w oświadczeniu.

"Biorąc pod uwagę zaistniałe nieporozumienie, sieć zapewnia, że przedmiotowe płyny do dezynfekcji zostały niezwłocznie wycofane z oferty supermarketów w dniu 31 marca 2020 roku, a wszyscy przedsiębiorcy poinformowani o zakazie odsprzedaży tych środków" - informuje właściciel sklepów Intermarche.

Co z wycofanymi płynami? "Właściciel sklepu Intermarché w Bystrzycy Kłodzkiej przekazał nieodpłatnie posiadane nadwyżki magazynowe płynów do dezynfekcji do Bystrzyckiego Centrum Zdrowia w Bystrzycy Kłodzkiej" - czytamy.

d1ccawz

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1ccawz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccawz