Trwa ładowanie...
coca-cola
30-05-2016 17:17

Po Budweiserze czas na Coca-Colę. Koncern uderza w patriotyczne tony

Coca-Cola wypuszcza limitowaną edycję napojów w puszkach ozdobionych patriotycznymi barwami i napisem "I'm proud to be American" - "Jestem dumny z bycia Amerykaninem" - informuje CNN. Na puszkach znajdą się także słowa piosenki o tym samym tytule.

Share
Po Budweiserze czas na Coca-Colę. Koncern uderza w patriotyczne tonyFot: Asta Adamonyte/flickr (CC BY 2.0)
d27rbz7

W ten sposób koncern chce uczcić 75-lecie współpracy z United Service Organization (USO) - organizacją non-profit zajmującą się amerykańskimi żołnierzami i ich rodzinami.

Biało-niebiesko-czerwone puszki, nawiązujące designem do amerykańskiej flagi i sprzedawane w kartonach po 20, 24 i 35 sztuk, będą dostępne do 4 lipca, kiedy obchodzony jest Dzień Niepodległości.

Akcja ma promować kampanię sponsorowaną przez Coca-Colę i USO, w ramach której Amerykanie mają wysłać milion wiadomości ze słowami wsparcia do amerykańskich żołnierzy. Wiadomości można wysyłać za pomocą stworzonej specjalnie do tego celu strony internetowej.

Coca-Cola nie jest jedyną firmą, która uderza w patriotyczne tony. Koncern Anheuser-Busch poszedł jeszcze dalej i w maju zmienił nazwę swojego słynnego piwa Budweiser na America. Zmiana potrwa do 8. listopada, kiedy Amerykanie wybiorą prezydenta.
Na puszkach i butelkach piwa America znalazły się fragmenty patriotycznych pieśni oraz wizerunek Statuy Wolności.

d27rbz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27rbz7
d27rbz7