Trwa ładowanie...
d2vfo49
d2vfo49

Po danych o produkcji w VI MG szacuje wzrost PKB w II kw. o ok. 4 proc. rdr - Piątkowska, MG

19.07. Warszawa (PAP) - Po danych o produkcji przemysłowej w czerwcu, która wzrosła o 2,0 proc. rdr, resort gospodarki szacuje dynamikę wzrostu PKB w II kwartale na poziomie około...
Share
d2vfo49

19.07. Warszawa (PAP) - Po danych o produkcji przemysłowej w czerwcu, która wzrosła o 2,0 proc. rdr, resort gospodarki szacuje dynamikę wzrostu PKB w II kwartale na poziomie około 4 proc. wobec wzrostu o 4,4 proc. w I kwartale br. - ocenia dla PAP Aneta Piątkowska, dyrektor Departamentu Analiz i Prognoz w Ministerstwie Gospodarki.

"Dane są mniej korzystne od oczekiwań Ministerstwa Gospodarki. (...) Obniżenie dynamiki wzrostu produkcji przemysłowej w czerwcu nie oznacza zmiany trendu, zwłaszcza, że baza z czerwca 2010 r. była wysoka, a pewne wyhamowanie było oczekiwane i nie powinno mieć decydującego wpływu na wynik całego kwartału" - powiedziała PAP Piątkowska.

"Nie zmienia to też naszej prognozy wzrostu PKB w II kwartale o około 4 proc. Decydująca będzie informacja dotycząca sprzedaży detalicznej" - dodała.

d2vfo49

Z opublikowanych we wtorek danych GUS wynika, że produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 2,0 proc. rdr, po wzroście o 7,7 proc. w maju, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 1,1 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła w czerwcu rdr o 4,5 proc., a mdm spadła o 2,2 proc.

Ekonomiści ankietowani przez PAP, podobnie jak analitycy Ministerstwa Gospodarki, prognozowali, że produkcja przemysłowa w czerwcu, w ujęciu dwunastomiesięcznym, wzrosła o 6,0 proc., natomiast w porównaniu z majem wzrosła o 5,5 proc. (PAP)

bg/ asa/

d2vfo49

Podziel się opinią

Share
d2vfo49
d2vfo49