Trwa ładowanie...
d3bdzp2
d3bdzp2

PO powróci do koncepcji tzw. podatku bankowego, jeśli wygra wybory - Rostowski

26.07. Warszawa (PAP) - Platforma Obywatelska powróci do koncepcji tzw. podatku bankowego, jeśli wygra wybory i będzie to jedna z pierwszych ustaw po październikowych wyborach -...
Share
d3bdzp2

26.07. Warszawa (PAP) - Platforma Obywatelska powróci do koncepcji tzw. podatku bankowego, jeśli wygra wybory i będzie to jedna z pierwszych ustaw po październikowych wyborach - powiedział dziennikarzom minister finansów Jacek Rostowski.

"Opłata bankowa będzie wprowadzona w przyszłej kadencji, o ile oczywiście wyborcy zaufają PO. Będzie to jeden z pierwszych projektów" - powiedział.

"Sama opłata będzie podobna do tej, która jest w Wlk. Brytanii czy Niemczech, a środki będą kierowane do BFG" - dodał.

d3bdzp2

Resort finansów poinformował w poniedziałek, że zrezygnował z dalszych prac nad wprowadzeniem "podatku bankowego", opłaty pobieranej od banków, która miała zasilić specjalny fundusz.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami "podatek bankowy", który zamierzał wprowadzić resort finansów, miał być rodzajem opłaty ostrożnościowej uiszczanej przez niektóre instytucje prowadzące działalność bankową. Trafiałaby ona na specjalny Fundusz Stabilizacyjny. MF zastrzegało wielokrotnie, że środki te nie zasilałyby budżetu państwa. (PAP)

bg/ map/ jtt/

d3bdzp2

Podziel się opinią

Share
d3bdzp2
d3bdzp2