Trwa ładowanie...
d2t974y

Po silnych spadkach w środę, dziś na GPW możliwa dalsza przecena

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews/ TFI PZU) - Środowe notowania na warszawskiej GPW trudno będzie zaliczyć do udanych. Silny spadek w końcówce sesji sprawił, że warszawski parkiet był wczoraj jednym z najgorszych w Europie a WIG 20 zakończył dzień spadkiem o 1,07 proc. Tym samym przebił ważny poziom wsparcia przy 2300 punktach. Kolejna taka granica dla indeksu największych spółek zlokalizowana jest przy poziomie ok. 2250 punktów i może być ona "testowana" jeszcze w tym tygodniu.

Share
d2t974y

Ten tydzień na europejskich giełdach upływa pod znakiem doniesień z Grecji - do czasu niedzielnego referendum niewiele się w tej kwestii zmieni. Pozostałe wydarzenia, przynajmniej z perspektywy Warszawy, zdają się mieć drugorzędne znaczenie.

Jednak wczoraj i dzisiaj uwaga globalnych inwestorów może się także skupiać na pozostałych informacjach napływającym ze światowej gospodarki. W środę, w pierwszej części dnia były to odczyty indeksów PMI, a po południu raport ADP z USA. Ten ostatni wskaźnik okazał się lepszy od prognoz i w tym kontekście szczególną uwagę należy zwrócić na dzisiejsze publikacje: liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych i sytuację na tamtejszym rynku pracy według Bureau of Labor Statistics. Od tych danych bowiem, amerykański bank centralny uzależnia swoją decyzję co do zmiany poziomu stóp procentowych za oceanem.

Piotr Krawczyński

TFI PZU

(ISBnews/ TFI PZU)

d2t974y

Podziel się opinią

Share
d2t974y
d2t974y