Trwa ładowanie...
d3emjzy
d3emjzy

Po sprzedaży Małpki suma bilansowa Czerwonej Torebki spadnie o ok. 15%

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Po transakcji sprzedaży 100% akcji Małpki przez Czerwoną Torebkę na rzecz Forteam Investments Limited suma bilansowa Czerwonej Torebki spadnie o 15%, poinformowała spółka.
Share
d3emjzy

"Odnosząc się do kwestii wpływu transakcji sprzedaży Małpka spółka akcyjna na sytuację finansową grupy Czerwona Torebka zarząd spółki wskazuje, że na podstawie sprawozdania skonsolidowanego za III kwartał 2014 roku spółka sprzedaje podmiot, który odpowiada za 47% skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy Czerwona Torebka oraz 51% straty netto Grupy" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie suma bilansowa Grupy Czerwona Torebka obniży się o około 15%, podano także.

"Liczba akcji spółki Małpka, które mają zostać zbyte w toku realizacji transakcji wyniesie 30.241.152 akcji, o wartości nominalnej 1 złoty każda akcja; podmiot, który nabyć ma akcje Małpka spółka akcyjna sprzeda na rzecz spółki lub podmiotu z grupy kapitałowej spółki wszystkie posiadane przez niego akcje spółki, tj. 12.138.439 akcji, o wartości nominalnej 20 groszy każda akcja, co stanowi 16,18 % udziału w kapitale zakładowym spółki, za cenę wynoszącą 37.629.160,90 zł, która to cena zapłacona zostanie przez jej potrącenie z częścią ceny sprzedaży akcji spółki Małpka spółki akcyjnej" - czytamy dalej.

d3emjzy

W grudniu ub. roku Czerwona Torebka zawarła z cypryjską spółką Forteam Investments Limited przedwstępna umowę sprzedaży 100% akcji Małpka SA. Wartość transakcji wynosi 362,34 mln zł.

Realizacja transakcji uzależniona będzie od łącznego spełnienia się szeregu warunków zawieszających, w tym m.in. uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli nad Małpka S.A. przez kupującego oraz uzyskania zgód na realizację transakcji od wszystkich banków, z którymi Małpka S.A. lub ewentualnie emitent zawarli umowy kredytowe, a które to umowy kredytowe takich zgód wymagają.

Strony przewidziały, że w wyniku badania due diligence Małpka S.A., które rozpocznie się niezwłocznie po zawarciu umowy, może zaistnieć potrzeba wprowadzenia dodatkowych warunków zawieszających dotyczących transakcji.

Małpka Express to ogólnopolska sieć sklepów formatu convenience rozwijana na zasadach systemu partnerskiego. Sklepy oferują asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2.500 indeksów produktowych. Małpka S.A. należy do Grupy Handlowej Czerwona Torebka.

Czerwona Torebka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie 28 grudnia 2012 r., pozyskując z emisji 18,8 mln zł. W 2013 r. przejęła spółki Merlin.pl i Małpkę S.A. W 2013 r. uzyskała 211 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3emjzy

Podziel się opinią

Share
d3emjzy
d3emjzy