Trwa ładowanie...
dqib7hn

Po wyjściu z Czech EMF pozostanie na obecnych rynkach, w tym na Wschodzie

Warszawa, 19.02.2015 (ISBnews) - Grupa EMF nie planuje zmian z strukturze geograficznej swojej sieci, także na Ukrainie i w Rosji. W najbliższym czasie planuje wyjście Smyka  z Czech, poinformował agencję ISBnews prezes Krzysztof Rabiański.

Share
dqib7hn

"Podjęta została decyzja o dyskontynuacji działalności jednego sklepu Smyka w Czechach. To wyczerpuje temat, jeżeli chodzi o dezinwestycje" - powiedział ISBnews Rabiański.

Główną linią biznesową, działającą za granicą, jest Smyk. Jak wyjaśnił prezes, jego sklepy w Rumunii, na Ukrainie i w Rosji odnotowują wzrosty sprzedaży. W przypadku Ukrainy i Rosji wzrosty widoczne są przy rozliczeniu w walucie lokalnej.

"Przy konwersji na złotówkę występują spadki ze względu spadek kursu waluty. Ale wydaje mi się, że obecne kursy nie powinny bardziej nurkować. Ponieważ sklepy dobrze performują w lokalnej walucie, nie mamy planów związanych z ich zamknięciem" - powiedział prezes.

W 2014 r. Grupa zamknęła 8 sklepów Smyk w Turcji w związku z decyzją o wyjściu z tego rynku.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki oraz kursy językowe. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

dqib7hn

Podziel się opinią

Share
dqib7hn
dqib7hn