Trwa ładowanie...
d3mac4d

Po zamknięciu transakcji w II poł. 12 Grupa TVN rozpozna w sprawozdaniu fin. niegotówkowy zysk ok.

19.12. Warszawa (PAP) - Po zamknięciu transakcji połączenia platform "n" i Cyfry Plus, spodziewanym w II poł. 2012 roku, Grupa TVN rozpozna w skonsolidowanym sprawozdaniu...

Share
d3mac4d

19.12. Warszawa (PAP) - Po zamknięciu transakcji połączenia platform "n" i Cyfry Plus, spodziewanym w II poł. 2012 roku, Grupa TVN rozpozna w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym niegotówkowy zysk w wysokości ok. 700 mln zł - podał TVN w komunikacie prasowym.

"W wyniku zamknięcia transakcji, spodziewanego w drugiej połowie roku 2012, Grupa TVN rozpozna w swoim skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym niegotówkowy zysk w wysokości ok. 700 mln zł wynikający z różnicy pomiędzy skonsolidowaną wartością księgową netto "n", a wartością przejmowanych 32 proc. udziałów w n/C+, która została oszacowana na poziomie ok. 1,9 mld zł" - napisano w komunikacie.

TVN wraz z ITI zawarły umowy ustanawiające strategiczne partnerstwo z Grupą Canal Plus i połączenie działalności ITI Neovision, operatorem platformy "n" i Canal Plus Cyfrowy, operatorem platformy "Cyfra Plus", a celem transakcji jest połączenie platformy "n" i Cyfry Plus.

Głównym zobowiązaniem TVN w ramach Umowy Wspólnej Działalności jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w "n", natomiast głównym zobowiązaniem Grupy Canal Plus jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w Cyfrze Plus do połączonego podmiotu "n/C+", w którym TVN będzie posiadał 32 proc. udziałów, Grupa Canal Plus będzie posiadać 51 proc. udziałów, a pozostałe 17 proc. kapitału zakładowego "n/C+" będzie kontrolowane przez UPC.

Zgodnie z aktualnymi szacunkami Zarządu TVN, wartość 32 proc. udziału TVN w "n/C+" jest równa około 1,9 mld zł. (PAP)

pel/ ana/

d3mac4d

Podziel się opinią

Share
d3mac4d
d3mac4d