Trwa ładowanie...
d2qs0b5
d2qs0b5

Poczta Polska zwiększyła o 11% r/r wartość sprzedaży gazet w placówkach w 2014 r

Warszawa, 04.02.2015 (ISBnews) - Sprzedaż prasy egzemplarzowej dzięki zmianie modelu sprzedaży wzrosła w placówkach pocztowych o 11% r/r w 2014 r., pomimo trendu spadkowego na rynku prasy. W tym roku Poczta planuje uruchomić 140 samoobsługowych stref handlu, w których sprzedaje prasę, a do 2020 r. ma działać ok. 1 tys. takich stref, podała Poczta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qs0b5

W 2014 roku Poczta Polska sprzedała kilkadziesiąt milionów egzemplarzy prasy w placówkach. Obecnie w placówkach pocztowych działa 280 samoobsługowych stref handlu, umieszczonych na salach obsługi klientów.

W 2015 roku Poczta planuje uruchomić w placówkach kolejnych 140 samoobsługowych stref. Docelowo, do roku 2020 ma działać około 1000 stref handlowych. A to oznacza dalsze wzrosty sprzedaży prasy, podkreślono w komunikacie.

Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na sprzedaż gazet w placówkach jest wyposażenie ich w stojaki do ekspozycji prasy. Rozszerzono również gamę tytułów, w tym o prasę zagraniczną (placówki przygraniczne - Niemcy, pas nadmorski). Sprzedażą prasy zajmują się także listonosze.

d2qs0b5

"W tych placówkach, w których są już strefy obserwujemy bardzo wyraźny wzrost sprzedaży. Klienci postrzegają taki model jako wygodniejszy niż sprzedaż 'zza okienka'. Podobne rozwiązania stosują także poczty zachodnie" - powiedziała dyrektor w PP Edyta Rusińska, cytowana w komunikacie.

Sprzedaż towarów handlowych, wśród których głównymi grupami asortymentowymi są koperty, kartki i karnety świąteczne, książkowe serie wydawnicze "bestsellery", kartki imieninowe i urodzinowe, również artykuły piśmiennicze i biurowe, wzrosła o 15% r/r w 2014 r.

Poczta Polska systematycznie rozwija segment sprzedaży detalicznej w placówkach pocztowych. Przychody z tej działalności będą w perspektywie kilku lat stanowić istotny element całkowitego obrotu Poczty z usług listowych, paczkowych, logistycznych, cyfrowych i bankowo-ubezpieczeniowych.

(ISBnews)

d2qs0b5

Podziel się opinią

Share
d2qs0b5
d2qs0b5