Trwa ładowanie...

Poczta ściga za abonament! Wysłała już miliony wezwań

W całym kraju trwa wielka łapanka na osoby, które nie płaciły abonamentu. Całe wsie dostają wezwania do zapłaty zaległości. Jak dowiedział się Fakt, tylko w sierpniu 100 tys osób dostało wezwania od Poczty Polskiej o uregulowanie długu wraz z odsetkami.

Poczta ściga za abonament! Wysłała już miliony wezwańŹródło: Jupiterimages
dfcnsqs
dfcnsqs

Zaległość jednej osoby może wynosić nawet 1,6 tys. zł. W ciągu ostatnich 2 lat Poczta Polska wysłała 3 miliony: "zawiadomień z informacją o konieczności opłacania abonamentu oraz z danymi dotyczącymi zadłużenia".

- Obecnie ok. 7 mln abonentów posiada zarejestrowane odbiorniki rtv, w tym część abonentów zalega z opłatami abonamentowymi za dłuższe lub krótsze okresy – mówi Faktowi Tomasz Borowski z Poczty Polskiej. Według danych podanych w komunikacie PAP zidentyfikowane zaległości Polaków z tytułu nieopłacania abonamentu rtv sięgają 2,1 mld zł.

- Najdłuższy okres zadłużenia w wysyłanych upomnieniach obejmuje okres począwszy od stycznia 2007 r. do chwili obecnej. - informuje Fakt Poczta Polska W Polsce mamy około 13 milionów gospodarstw domowych. Abonament regularnie płaci obecnie około milion.

dfcnsqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfcnsqs