Trwa ładowanie...
poczta polska

Poczta walczy z kolejkami. Współpraca z Żabką, nowy system i supersorter

Będzie więcej miejsc do odbierania przesyłek, powstaną nowe placówki pocztowe. Poczta Polska rozwija współpracę z „Żabką” oraz stacjami PKN Orlen i kioskami Ruchu.

Share
Poczta walczy z kolejkami. Współpraca z Żabką, nowy system i supersorter
Źródło: PAP
di4v3qd

Zdaniem prezesa Poczta Przemysława Sypniewskiego kolejki to w sporej części wina starego systemu informatycznego – czytamy w piątkowej „Gazecie Wyborczej”.

Pochodzi on z 2000 r. Od tamtego czasu spółka wzbogaca go o różne nakładki, co sprawia że pracownicy w okienku muszą cały czas coś do systemu wstukiwać ręcznie. A to trwa. Ale jest dobra wiadomość – w tym roku rusza wymiana system na nowy. Wiąże się to m.in. z tym, że Poczta chce sprzedawać zupełnie nowe usługi. „Wyborcza” podaje, że chodzi m.in. o ubezpieczenia i sprzedaż kart prepaid.

Kolejki mają się skrócić już w 2019 roku także dlatego, że powiększa się liczba miejsc, gdzie można odbierać przesyłki. W całym kraju jest ich obecnie 7 tys. Oprócz placówek pocztowych są też stacje benzynowe Orlenu oraz kioski Ruchu. Pogłębia się również współpraca z siecią Żabka. W kwietnia Poczta poinformowała, że przesyłki można odbierać w kolejnych 600 sklepach. Do końca roku przesyłki będzie można odbierać w 11 tys. punktów.

di4v3qd

Poczta otwiera też nowe urzędy. W 2017 r. było ich 119, w obecnym będzie ponad 100. Operator nastawia się na centra handlowe oraz duże osiedla mieszkaniowe. Chce także wrócić na dworce kolejowe.

Przesyłki mają docierać do odbiorców znacznie szybciej dzięki nowemu systemowi zarzadzania flotą samochodową. W październiku, przed szczytem świątecznym, w Zabrzu pojawi się sorter paczek. Takie urządzenie kosztuje 50 mln zł., ale obsługuje 12 tys. paczek na godzinę.

Zobacz także: Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di4v3qd

Podziel się opinią

Share
di4v3qd
di4v3qd