Trwa ładowanie...
d13ea0c

Podatek od miedzi będzie opierał się raczej na koncentracie, a nie rudzie - MF

01.12. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów po konsultacjach doszło do wniosku, że podatek od miedzi będzie wyliczany raczej w oparciu o koncentrat miedzi, a nie w oparciu o rudę...
Share
d13ea0c

01.12. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów po konsultacjach doszło do wniosku, że podatek od miedzi będzie wyliczany raczej w oparciu o koncentrat miedzi, a nie w oparciu o rudę miedzi. Podatek będzie tak skonstruowany, że przy pewnym poziomie ceny miedzi będzie on symboliczny - poinformował dziennikarzy wiceminister finansów Maciej Grabowski.

"Po konsultacjach doszliśmy do wniosku, że koncentrat miedzi jest lepszy niż ruda" - powiedział Grabowski.

"Będzie wysokość ceny za tonę, przy której ten podatek będzie symboliczny, bo przy pewnym poziomie ceny tej opłacalności (produkcji - PAP) może nie być, ale jak będzie hossa na miedź to udział państwa musiałby być większy" - dodał.

d13ea0c

Wcześniej wiceminister informował, że podatek od wydobycia metali byłby ściągany i naliczany miesięcznie w oparciu o takie parametry, jak zawartość metalu w rudzie, cenę metalu na giełdzie oraz kurs walutowy.

Grabowski poinformował, że projekt ustawy o podatku powinien trafić do sejmu jeszcze w grudniu. Powtórzył, że miałby być wprowadzony w drugim kwartale 2012 r., a szacowane roczne wpływy z tego podatku powinny przynieść budżetowi około 2 mld zł.(PAP)

bas/ gsu/ asa/

d13ea0c

Podziel się opinią

Share
d13ea0c
d13ea0c