Trwa ładowanie...
dr6e1fg

Podatek od nieruchomości w górę. Stracą mieszkańcy bloków i kamienic

W budynkach wielorodzinych od 2016 r. podatek od nieruchomości będzie wyższy, ponieważ będzie naliczany "od całej powierzchni wspólnej, proporcjonalnie do wielkości mieszkania, a nie tylko od części tej powierzchni" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podatek od nieruchomości w górę. Stracą mieszkańcy bloków i kamienic
(Fot: Michael Brys/flickr (CC BY 2.0))
dr6e1fg

W budynkach wielorodzinnych od 2016 roku podatek od nieruchomości będzie wyższy. Wszystko dlatego, że będzie naliczany "od całej powierzchni wspólnej, proporcjonalnie do wielkości mieszkania, a nie tylko od części tej powierzchni" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na tych zmianach szczególnie ucierpią mieszkańcy starszych budynków, które zazwyczaj mają duże powierzchnie wspólne - ocenia "DGP".

Według szacunków firmy Admus zarządzającej 12,5 tys. mieszkań podwyżki podatku w przypadku kamienic mogą sięgnąć nawet 100 proc. Choć w skali roku nie są to duże sumy, dla niektórych "mogą stanowić problem" - mówi prezes firmy Mariusz Łubiński.

dr6e1fg

Jednak, jak pisze "DGP", obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań jest tak dobra, że wzrost wysokości podatku raczej nie wpłynie na decyzje klientów. Może za to zmienić wygląd bloków, zwłaszcza w tańszym budownictwie, gdzie właściciele będą starać się ograniczać powierzchnię przestrzeni wspólnej.

Zobacz też: * *Kupujesz mieszkanie - negocjuj cenę. Wciąż możesz sporo zyskać

dr6e1fg

Podziel się opinią

Share
dr6e1fg
dr6e1fg