Trwa ładowanie...

Podatek od psa za rok 2020. Kto musi uiścić opłatę?

Podatek od psa to opłata, która musi być uiszczana przed część właścicieli czworonogów. Większość osób nie zdaje sobie w ogóle sprawy z istnienia daniny.Podpowiadamy, jak w praktyce wygląda egzekwowanie przepisu.

Share
Podatek od psa za rok 2020. Kto musi uiścić opłatę?Źródło: Facebook.com, Medical Detection Dogs
d1nmlll

Podatek od psa za rok 2020. Kto musi uiścić opłatę?

"Podatek od psa" stanowi opłatę za posiadanie czworonoga. Decyzję odnośnie nakładania takiego obowiązku dla danego regionu podejmuje natomiast rada gminy. Istnieją jednak liczne przypadki osób zwolnionych z "podatku". Wśród nich znajdują się m.in. rolnicy (nie więcej niż dwa psy), personel dyplomatyczny, jak również właściciele psów ze schroniska.

Okazuje się jednak, że tzw. świadomość społeczna dot. istnienia opłaty od psa jest niewielka. Podobnie jest z jej ściągalnością... Większość właścicieli psów nie uiszcza bowiem "podatku", ponieważ sama kwestia nakładania opłaty na mieszkańców konkretnych regionów leży w gestii władz miejskich i za każdym razem jest rozpatrywana indywidualnie. Ile więc wynosi sam "podatek od psa"? To również podlega odgórnej kontroli i obecnie górny limit wynosi nieco ponad 125 zł.

Sam "podatek od psa" należy uregulować do 30 kwietnia. Jeżeli pies urodzi się w późniejszym miesiącu, opłatę należy uiścić do końca drugiego miesiąca życia psa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1nmlll

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nmlll
d1nmlll