Trwa ładowanie...
dqhxrox
dqhxrox
pracownik

Podczas upałów firma musi dać pić

W trakcie upałów pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom zimne napoje – nieodpłatnie i w nieograniczonej ilości. Jest do tego zobowiązany, gdy temperatura powietrza na otwartej przestrzeni przekracza 25 st. C, a na stanowisku pracy w pomieszczeniu 28 st. C.
Share
dqhxrox

_ Podczas naszych kontroli w zakładach pracy najczęściej widzimy wody mineralne, gazowane i nie, w butelkach lub z dystrybutorów _ - powiedziano nam w Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi. _ Jednak są też firmy, gdzie pracownik może się napić schłodzonej herbaty, a nawet mięty. Soki, coca-colę i inne napoje smakowe serwuje się członkom zarządu podczas narad. Na halach produkcyjnych - nie spotkaliśmy się z takimi przypadkami. _

Jak podkreśla się, w Łodzi obowiązek zapewnienia pracownikom napojów jest przez pracodawców respektowany. W przepisach prawnych nie ma zaś wskazań co do rodzaju i sposobu dystrybucji (butelki, dystrybutor czy termosy) orzeźwiających płynów.

W upalne dni pracownik powinien też mieć zapewnioną wodę do umycia się.

Osobom, które w upalne dni wykonują prace brudzące na otwartej przestrzeni, a są pozbawione dostępu do bieżącej wody, pracodawca musi zapewnić co najmniej 90 l wody dziennie na jednego pracownika.

Express Ilustrowany

dqhxrox

Podziel się opinią

Share
dqhxrox
dqhxrox