Trwa ładowanie...
dwepd9q
dwepd9q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ Prawie 20,5 mln euro z PROW na drogi lokalne

Na Podkarpaciu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020 na budowę i remont dróg gminnych i powiatowych przeznaczonych zostanie prawie 20,5 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwepd9q

Jak poinformował rzecznik prasowy marszałka woj. podkarpackiego Tomasz Leyko, w zakończonym już naborze do dofinansowania zakwalifikowano 138 projektów na łączną kwotę prawie 142 mln zł. "W ramach umów zostanie wybudowanych ponad 10 km nowych dróg i przebudowanych zostanie prawie 247 km dróg" - podkreślił Leyko.

Dodał, że umowy z beneficjentami zostały już podpisane.

Wśród samorządów, które zdobyły dofinansowanie jest m.in. gmina Stubno, na terenie której rozbudowane będą dwa odcinki dróg. Natomiast w gminie Leżajsk rozbudowana zostanie droga w miejscowości Wierzawice oraz Gwizdów.

dwepd9q

Leyko zaznaczył, że w poprzedniej perspektywie finansowej PROW w latach 2007-2013 nie było możliwości dofinansowania inwestycji związanych z budową lub modernizacją dróg gminnych i powiatowych.

Na Podkarpaciu w ramach PROW na lata 2007-2013 wybudowano natomiast prawie 400 km sieci wodociągowych, ponad 1,6 tys. km sieci kanalizacyjnych, powstało 20 oczyszczalni ścieków, wybudowano 27 km ścieżek rowerowych i szlaków turystycznych.

Według założeń resortu rolnictwa głównym celem PROW na lata 2014-2020 jest poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

dwepd9q

Podziel się opinią

Share
dwepd9q
dwepd9q