Trwa ładowanie...
dx09m4d
dx09m4d

Podkarpackie/ W przyszłym roku połączenie cargo Jasionka-Miami

Władze portu lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce planują uruchomić połączenie towarowe (cargo) z lotniskiem w Miami w USA. Pierwszy lot na trasie Jasionka-Miami ma się odbyć w przyszłym roku.
Share
dx09m4d

O uruchomieniu takiego połączenia rozmawiano we wtorek w Rzeszowie na konferencji logistycznej "Podkarpacie bramą do Europy Południowo-Wschodniej". Konferencja była częścią targów przedsiębiorców skupionych w stowarzyszeniu Dolina Lotnicza - Aviation Valley Expo Day.

Zdaniem wiceprezesa zarządu spółki Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka" Zbigniewa Halata, pierwszy lot cargo do Miami powinien odbyć się w przyszłym roku. "Chcemy dopracować wszystkie szczegóły, bo nie jest to przedsięwzięcie proste. Mamy jednak nadzieję, że pierwsze loty cargo odbędą się w przyszłym roku" - dodał.

Marszałek województwa podkarpackiego Wiesław Ortyl podkreślił, że uruchomienie takiego połączenia to skomplikowany proces, który wymaga współpracy wielu służb. "Przed nami długa droga i wiele pracy, ale uważamy, że wszystko skończy się pozytywnie" - zaznaczył.

dx09m4d

Ortyl ma nadzieję, że firmy skupione w klastrze Dolina Lotnicza jako pierwsze zdecydują się skorzystać z połączeń cargo z USA.

Przedstawiciel lotniska w Miami Ernesto Rodriguez zaznaczył, że połączenie cargo będzie korzystne dla obu portów lotniczych. W jego ocenie uruchomienie lotów na linii Jasionka-Miami nastąpi szybciej "niż się spodziewamy".

Rozmowy na temat lotniczego połączenia towarowego Jasionki z Miami trwają już od dłuższego czasu. W listopadzie ub. roku władze obu lotnisk podpisały w tej sprawie memorandum. Oba porty będą musiały teraz znaleźć przewoźnika, który zdecyduje się uruchomić takie połączenie.

Port lotniczy w Miami należy do największych lotnisk w USA. To trzecie lotnisko w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby międzynarodowych połączeń.

dx09m4d

Podziel się opinią

Share
dx09m4d
dx09m4d