Trwa ładowanie...
dmqnzol

Podlaskie/ Kolejny etap modernizacji Akcentu ZOO w Białymstoku

Budowa m.in. klatki dla rysia, wybiegu dla kóz oraz woliery dla puszczyka - to kolejny etap modernizacji Akcentu ZOO w Białymstoku. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie tych prac.

Share
dmqnzol

Miniogród zoologiczny w Białymstoku zajmuje ok. 3 ha powierzchni, został otwarty w latach 60. ubiegłego wieku. Kilka lat temu rozpoczęła się jego modernizacja, w jej ramach, oprócz nowych wybiegów dla zwierząt i woliery dla ptaków, wybudowano nowe ścieżki, wydzielono też miejsce na tzw. baby zoo, gdzie dzieci mogą obserwować małe zwierzęta.

Obecnie białostocki magistrat ogłosił przetarg na kolejne prace, oferty można składać do 29 czerwca. Głównym kryterium wyboru będzie najniższa cena - napisano w ogłoszeniu o przetargu.

Jak powiedział PAP dyrektor departamentu ochrony środowiska i gospodarki komunalnej w białostockim magistracie Andrzej Karolski, zamówienie dotyczy powstania wybiegu dla rysia, być może dwóch. Od kilku lat są plany, by sprowadzić do zoo rysia. Karolski mówił, że na początku przyszłego roku zwierzę pojawi się w ogrodzie. Jego klatka powstanie w sąsiedztwie klatek żbików i wybiegu niedźwiedzi.

dmqnzol

W ramach prac powstanie też wybieg i obora dla kóz karłowatych oraz woliera dla puszczyka. Puszczyk - jak mówił Karolski - dołączy do kolekcji ptaków drapieżnych. W ZOO swoje woliery mają już puchacz i myszołów. Prace przy ich powstawaniu mają zakończyć się do połowy listopada.

Wraz z początkiem modernizacji białostockiego ogrodu było założenie by znajdowały się w nim tylko zwierzęta rodzime. Obecnie przebywa z nim 85 zwierząt. To m.in. wilki, niedźwiedzie, żbiki, sarny, daniele, koniki polskie, żubry, świnki wietnamskie, ptaki drapieżne i kilka gatunków kaczek. Powstała też motylarnia, gdzie posadzono różnego rodzaju rośliny kwitnące, które mają przyciągać motyle.

dmqnzol

Podziel się opinią

Share
dmqnzol
dmqnzol