WP

Podszywali się pod policjantów. Oszukali seniorów na 100 tys. zł

To nie byli policjanci, to byli przebierańcy. Łącznie pięć osób wpadło w ręce funkcjonariuszy, tych prawdziwych. Wszystkie żerowały na zaufaniu starszych ludzi do policjantów i namawiały do przekazania im pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszywi policjanci wyłudzali pieniądze, przekonując, że chcą zatrzymać bankowych oszustów.
Fałszywi policjanci wyłudzali pieniądze, przekonując, że chcą zatrzymać bankowych oszustów. (East News)
WP

Sprawcy działali w oparciu o schemat oszustwa na tzw. funkcjonariusza CBŚP. Fałszywi stróże prawa prosili o pomoc w zatrzymaniu oszustów bankowych i w ten sposób wyłudzali pieniądze od seniorów. Oszukali mieszkańców Poznania, Krakowa i Wrocławia na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Jak działali prawdziwi policjanci?

Do zatrzymania pierwszych dwóch osób doszło pod koniec listopada. Wtedy to legionowscy policjanci pojechali do jednej z placówek pocztowych, aby potwierdzić ustalenia dotyczące sprawców działających metodą "na policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji". Ich uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy na widok funkcjonariuszy pośpiesznie wyszli z kolejki i opuścili budynek poczty.

WP

Czytaj także: Andrzej Stępień powrócił. Kolejne próby oszustwa "na policjanta" na Mazowszu

Zobacz także: Dostępność+ ułatwi życie niepełnosprawnym i seniorom. Mniej barier infrastrukturalnych i prawnych

Kilka minut później Marcin K. i Bartosz K. zostali zatrzymani. Jak ustalono, obaj mężczyźni brali udział w oszustwie metodą "na funkcjonariusza CBŚP", którego ofiarą padła 81-letnia mieszkanka Poznania. Ustalono również, że mężczyźni nie działali sami. W efekcie działań policyjnych wpadli Helena G., Daniel W. i Arkadiusz S. - czytamy w komunikacie policji.

WP

Oszustwo nie popłaca. Możliwa kara: nawet 8 lat

Podejrzani usłyszeli już zarzuty oszustwa. Zgromadzony przez dochodzeniowców materiał dowodowy został przekazany do prokuratury, która wystąpiła o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się wniosków i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe areszty na okres trzech miesięcy. Za ten czyn zatrzymanym może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Pracownicy banku udaremnili oszustwo. Fałszywy policjant próbował wyłudzić pieniądze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP