Trwa ładowanie...

Podwyżki i utrzymanie wieku emerytalnego naraz? Tak się nie da

Płaca minimalna, wiek emerytalny, układy zbiorowe, łączenie kariery z życiem prywatnym - to według min. Michała Boniego problemy, o których rząd powinien dyskutować ze związkami zawodowymi.

Podwyżki i utrzymanie wieku emerytalnego naraz? Tak się nie daŹródło: Jupiterimages
d2cxhc5
d2cxhc5

- Dyskusja jest bardzo ważnym elementem debaty publicznej na temat tego, jakie problemy przed nami stoją, czy potrafimy w duchu współpracy wytknąć sobie błędy nie po to, żeby siebie atakować, lecz by te błędy naprawić - powiedział w Warszawie szef doradców premiera na kongresie OPZZ. Apelował, by mimo sporów razem szukać rozwiązań.

Pobożnymi życzeniami nazwał oczekiwanie jednoczesnego utrzymania wieku emerytalnego, podwyżek i rozwiązania "każdego problemu w jednym momencie w sytuacji, kiedy na świecie jest kryzys ekonomiczny".

Wezwał do rozmów nad gwarancją płacy minimalnej, podniesieniem wieku emerytalnego, zbiorowymi układami pracy i "podejściem do rozwoju kapitału ludzkiego w takiej perspektywie, w której praca i życie nie są traktowane odrębnie". - Stąd potrzeba dyskusji o urlopie wychowawczym i macierzyńskim, ale i o programach poprawy kwalifikacji, dbałości o zdrowie. To wymaga namysłu, refleksji, sporu - kiedy będziemy mieli różne pomysły - ale i rozmowy i otwarcia na argumenty drugiej strony - mówił Boni.

d2cxhc5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cxhc5