Trwa ładowanie...
złoty

Podwyższona zmienność na rynku walutowym

W czasie dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN po lekkim odreagowaniu rano, w ciągu dnia zwyżkował w okolice poziomu 4,1400, by ostatecznie zakończyć sesję europejską w pobliżu 4,1200.

Share
Podwyższona zmienność na rynku walutowym
Źródło: TMS Brokers
d1d95iw

Nastroje wokół Węgier nieco się uspokoiły, dzisiejsza aukcja węgierskiego długu wypadła jednak słabo. Ze względu na wysokie oprocentowanie wymagane przez inwestorów ograniczono ofertę o 10 mld forintów.

Do silniejszego odreagowania złotego nie dopuszczają słabe nastroje inwestycyjne na światowych giełdach. Po wczorajszych gorszych od oczekiwań wyników kwartalnych IBM, dziś przed otwarciem notowań w USA na rynek napłynął rozczarowujący raport kwartalny banku Goldman Sachs. Zyska na akcje spółki wyniósł w ubiegłym kwartale 78 centów, oczekiwano natomiast 2,08 dolara zysku.

Eurodolar po porannej nieudanej próbie przebicia oporu 1,3000, zniżkował do poziomu 1,2840. Ostatecznie sesja europejska zakończyła się dla tej pary walutowej w pobliżu wartości 1,2900 USD za EUR. Na rynku eurodolara widać sporą nerwowość spowodowaną oczekiwaniem inwestorów na ostateczne wyniki stress-testów europejskich banków. Poznamy je prawdopodobnie w piątek – do tego czasu oczekiwania uczestników rynku wahają się od nastawiania pozytywnego do sporego pesymizmu.
Dane, jakie napłynęły dziś z amerykańskiego rynku nieruchomości były niejednoznaczne. Liczba wydanych pozwoleń na budowę domów wyniosła w czerwcu 586 tys. i była lepsza od oczekiwań (570 tyś.). Rozczarował natomiast odczyt liczby rozpoczętych inwestycji budowy domów – w minionym miesiącu rozpoczęto 549 tys. inwestycji przy prognozowanych 580 tys. Publikacje te nie miały większego wpływu na eurodolara, który podążał dziś za zamiennymi oczekiwaniami inwestorów odnośnie wyników testów wytrzymałości kapitałowej europejskich banków.

Joanna Pluta
DM TMS Brokers S.A.

d1d95iw

Podziel się opinią

Share
d1d95iw
d1d95iw