Trwa ładowanie...

Polacy kochają mrożonki. Wydali na nie 880 milionów złotych

Sięgnęło po nie aż 46 proc. gospodarstw domowych. Na drugim miejscu uplasowały się kotlety, następnie krokiety i naleśniki oraz flaki - wynika z analizy przeprowadzonej przez Panel Gospodarstw Domowych GfK.

Polacy kochają mrożonki. Wydali na nie 880 milionów złotychŹródło: WP.PL, fot: Daniel Oines, Flickr (CC BY 2.0)
d2wli7p
d2wli7p

Pierogi i pyzy są najbardziej popularnym w Polsce, chłodzonym daniem gotowym. Sięgnęło po nie aż 46 proc. gospodarstw domowych. Na drugim miejscu uplasowały się kotlety, następnie krokiety i naleśniki, pizza oraz flaki - wynika z analizy przeprowadzonej przez Panel Gospodarstw Domowych GfK. W minionym roku polskie gospodarstwa domowe kupiły łącznie ponad 72 tys. ton produktów chłodzonych i przeznaczyły na nie 881,4 mln zł.

Spośród tych dań największy wzrost zanotowała pizza, bo wydatki na nią wzrosły o 67 proc. w badanym okresie od marca 2014 do lutego 2015 roku.

Pod względem ilościowym kupiliśmy o 14 proc. więcej chłodzonych dań gotowych i zapłaciliśmy za nie 16 proc. więcej niż rok wcześniej. W monitorowanym okresie polskie gospodarstwa domowe kupiły łącznie ponad 72 tys. ton produktów chłodzonych i przeznaczyły na nie 881,4 mln zł.

Z badania wynika, że głównymi przyczynami wzrostu są częstsze zakupy oraz wyższa suma wydawana przez pojedynczego klienta. Przeciętny nabywca kupił produkt z tej kategorii średnio 10 razy w roku i wydał ponad 80 zł na 6,6 kg tego typu produktów.

d2wli7p

O popularności chłodzonych dań gotowych świadczy fakt, że kupiło je aż 81 proc. gospodarstw domowych.

Najwięcej tych dań kupowaliśmy w dyskontach. Drugim najbardziej liczącym się miejscem zakupu jest handel tradycyjny, czyli sklepy spożywcze i wielobranżowe. Wyjątkiem są hipermarkety, które odnotowały spadek w wydatkach na tę kategorię.

Analizowana kategoria obejmuje wszystkie gotowe dania chłodzone, w tym produkty mączne i ziemniaczane, przechowywane w sklepach w lodówkach, które zaraz po podgrzaniu są gotowe do spożycia.

d2wli7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wli7p