Trwa ładowanie...

Polacy nie wierzą w bardziej zyskowne lokaty. Inwestowanie w fundusze jest jednak często zbyt skomplikowane

W najbliższym czasie nie należy się spodziewać większego poziomu zysków z lokat bankowych. Wszystko wskazuje na to, że nasi rodacy mają tego świadomość i szukają innych sposobów pomnażania gotówki. Problemem mogą być jednak bariery związane z językiem ofert inwestycyjnych.

Polacy nie wierzą w bardziej zyskowne lokaty. Inwestowanie w fundusze jest jednak często zbyt skomplikowaneŹródło: Shutterstock.com, fot: shutterstock.com
d49l1ck
d49l1ck

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Avivy aż 46 proc. Polaków uważa, że w ciągu najbliższych 5 lat przeciętne odsetki od lokat utrzymają się na poziomie ok. 1 proc rocznie lub spadną. Dlatego jedna trzecia respondentów szuka innej formy lokowania pieniędzy.

Jednak jak ustaliła Aviva, znaczna część z nich, patrząca nawet z zainteresowaniem na fundusze inwestycyjne, obawia się stopnia złożoności obecnej na rynku oferty. 25 proc. badanych deklaruje, że chce oszczędności zostawić w banku, a aż 35 proc. chce innej formy lokowania środków.

Stare sportowe Toyoty to świetne inwestycje. Celica Supra jest jedną z nich

Połowa przebadanych widzi dla siebie szansę w inwestycjach w nieruchomości, jak mieszkania czy domy. Jednak tylko 17 proc posiadaczy lokat interesuje się funduszami, a nieco więcej jest rozważających zamianę oszczędności na obligacje skarbowe.

W ocenie Avivy za niską popularność w tym zestawieniu funduszy odpowiadają bariery w postaci trudnego języka i skomplikowania takich ofert. Zainteresowani muszą rozumieć zbyt wiele pojęć z zakresu chociażby poziomu ryzyka takiej inwestycji.

d49l1ck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49l1ck