Trwa ładowanie...

Polacy zajmują 3. miejsce w światowym rankingu

Prawie dwie trzecie Polaków jest zadowolonych z życia. To najwyższy wynik w Europie

Polacy zajmują 3. miejsce w światowym rankingu
d4hqbkx
d4hqbkx

Prawie dwie trzecie Polaków jest zadowolonych z życia. To najwyższy wynik w Europie - pokazało niepublikowane badanie Philips Index 2010 przeprowadzone w 23 krajach świata - informuje "Newsweek".

Ankietowani byli pytani o pracę, zdrowie, rodzinę. Określali zarówno to, jak ważne są poszczególne kwestie w ich życiu, jak i stopień czerpanej z nich satysfakcji. Wśród Polaków okazał się największy w Europie.

Źródłem największego szczęścia Polaków pozostaje rodzina. Przekonanie, że życie domowe jest ważne, wyraża aż 97% rodaków, a tylko 2% mniej chwali relacje z najbliższymi. W Europie równie dobrze oceniają je jedynie Włosi.

Dr Jacek Wasilewski zauważa, że Polacy przestali być malkontentami, którzy zawsze na pytanie, co słychać, odpowiadali pesymistycznie, narzekając na życie. Teraz nie chcą już patrzeć na siebie i swój kraj jak na kopciuszka goniącego Europę. Nie mają kompleksów. Pracują za granicą, liczą się, realizują swoje ambicje - tłumaczy Wasilewski.

W dodatku Polacy mają inny niż w krajach Europy Zachodniej punkt odniesienia, bo pamiętają PRL-owską bylejakość. Nasze potrzeby materialne są mniejsze.

d4hqbkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hqbkx