Trwa ładowanie...

Polaków nie stać na urlop! - raport z ankiety

Odpoczynek od codziennych obowiązków wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dwa dni w tropikach to wydatek min. 5-6 tys. zł. Kogo stać na takie luksusy?

Polaków nie stać na urlop! - raport z ankiety
d6b6w3r
d6b6w3r

*Aż 43 proc. Polaków urlop spędzi w domu! Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez serwis Praca.wp.pl. Na dłuższy wypoczynek w polskich miejscowościach wybiera się 24 proc. respondentów a 20 proc. poza granice kraju. *

Jednodniowe wypady do pobliskich kurortów planuje 8 proc. osób biorących w głosowaniu, natomiast 5 proc. urlop spędzi u rodziny.

W głosowaniu wzięło udział 16979 internautów.

d6b6w3r

Upragniony wypoczynek zbliża się wielkimi krokami? A może już jesteś po urlopie? Odskocznia od codziennych obowiązków wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Dwa tygodnie w tropikach to wydatek min. 5 - 6 tys. zł. Kogo stać na takie luksusy?

Kiedy w gospodarce szlaje kryzys a waluty są droższe niż zwykle, mało kogo stać na urlop za granicą. Zostają jeszcze polskie warunki wypoczynkowe. W zależności czego oczekujemy, dwa tygodnie nad Bałtykiem lub w górach, może kosztować nas od 1 do 3 tys. zł.

Jeżeli ciężko jest nam wygospodarować taką sumę pieniędzy, alternatywą może być wyjazd do rodziny lub znajomych. Tam nie trzeba płacić za nocleg. Ostatecznie zawsze można zostać w domu.

Jak sytuacja wyglądała w zeszłym roku?

Według naszego sondażu, aż 50 proc. głosujących zeszłoroczne wakacje spędziło w domu.

Urlop poza granicami kraju spędziło 20 proc. osób, natomiast na odpoczynek w Polsce zdecydowało się 17 proc. respondentów.

Natomiast na wakacyjne wojaże u znajomych i rodziny wybrało się 12 proc. osób biorących udział w głosowaniu.

W sondażu udział wzięło 24148 internautów.

d6b6w3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6b6w3r